Akcesoria w stylu prowansalskim

Akcesoria w stylu prowansalskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Akcesoria w stylu prowansalskim-poradnik Westwing

Kompletna aranżacja to idealnie dopasowane kolory ścian, stylowe meble i uzupełniające je dodatki oraz akcesoria. Niektóre style aranżacyjne nie mogłyby istnieć bez wszechobecnych dekoracji. Wśród nich, bez wątpienia, można by wymienić styl prowansalski. Wszystkie pomieszczenia urządzane w myśl jego zasad przepełnione są figurkami, flakonikami i innymi bibelotami. Wśród nich odnaleźć można także akcesoria w stylu prowansalskim, które także mają ozdobny charakter. Radzimy, jak wybrać akcesoria z nutą provence.

Styl prowansalski

Prowansalskie domy są jasne i przestronne. Widać w nich umiłowanie tradycji i natury. Oto cechy, po których można rozpoznać styl z krainy lawendowych pół:

  • Bielone meble
  • Naturalne materiały
  • Kabriolowe nóżki
  • Postarzenia
  • Romantyczne dekoracje

Kuchenne akcesoria w stylu prowansalskim

Kuchnia w stylu prowansalskim swoim wyglądem przypomina nieco tę z domu babci. Tu akcesoria są eksponowane i widać, że w tej kuchni dużo się gotuje. Wszystkie łyżki, łopatki, sitka i tarki wiszą na specjalnych szynach. Na nich także wiesza się dekoracyjne kubki z delikatnym, kwiatowym motywem.

Kuchenne akcesoria w stylu prowansalskim zwykle mają wygląd nawiązujący do minionych epok. Raczej nie spotka się tu plastikowych gadżetów, a metalowe przedmioty z drewnianymi uchwytami. Wynika to z faktu, że w aranżacjach w stylu prowansalskim dużą wagę przywiązuje się do tradycji.

Dekoracje w stylu prowansalskim

We wnętrzach w stylu prowansalskim ozdobne akcesoria i urocze bibeloty pojawiają się niemal na każdym kroku. Wśród nich najpopularniejsze są białe lampiony wykonane metodą metaloplastyki, dekoracyjne ramki na zdjęcia i wszelkiego rodzaju pojemniczki. Te ostatnie to także stylowe akcesoria, które pomogą zapanować nad niesfornymi przedmiotami. Takie pojemniki najczęściej wykonuje się z jasnej ceramiki lub transparentnego szkła.

Akcesoria w stylu prowansalskim to także białe koszyki wiklinowe. Mogą one pełnić funkcję niewielkich szufladek lub osobnych pojemników na przykład na pledy lub drewno kominkowe. Takie kosze są niezwykle ozdobne, a przy tym bardzo funkcjonalne.

Ogrodowe akcesoria w stylu prowansalskim

Także ogrody, balkony i tarasy można aranżować w stylu prowansalskim. Mają one romantyczną duszę, a relaks w takim otoczeniu jest jeszcze bardziej przyjemny.
Ogrodowe akcesoria w stylu prowansalskim to przede wszystkim metalowe donice i kwietniki, starodawne konewki i lampiony przypominające klatki dla ptaków.
Akcesoria w stylu prowansalskim można także umieszczać we wnętrzach w innych stylach. Jako przykład warto podać shabby chic lub vintege, które czerpią z tradycji krainy lawendowych pól. Dzięki tym romantycznym bibelotom wnętrza nabierają przytulnego charakteru.