Akcesoria do wina

Akcesoria do wina

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Akcesoria do wina-poradnik Westwing

Enologia to nauka zajmująca się pogłębianiem i szerzeniem nauki o winie. Poszczególne działy enologii zajmują się technologią produkcji, sposobami przechowywania oraz kulturą serwowania tego szlachetnego trunku. Zasady dotyczące podawania wina jasno określają jakich kieliszków należy używać oraz jak je należy nalewać. Do tego niezbędne są profesjonalne akcesoria do wina. Podpowiadamy, jak je wybrać i do czego służą poszczególne przedmioty.

Małe akcesoria do wina

  • Profesjonalny otwieracz do wina składa się jak scyzoryk. Jego chowane końcówki to korkociąg z dźwignią oraz nożyk do rozcinania folii. Takiego otwieracza używają sommelierzy, jednak do domowego użytku wystarczy kupić korkociąg z gwintem lub elektryczny.
  • Nalewak ma kształt lejka. Zakłada się go na szyjkę butelki i używa, żeby wino zostało odpowiednio napowietrzone podczas przelewania do kieliszka.
  • Korek do wina jest niezbędny do zamknięcia butelki, z której wyjęto już oryginalny korek. Ten gadżet uchroni niedopite wino przed zepsuciem. Niektóre korki mają specjalny zaworek do pompki.
  • Pompka do wina służy do odessania powietrza z butelki zamkniętej specjalnym korkiem.

Duże akcesoria do wina

  • Dekanter to specjalistyczna karafka z płaskim dnem. Przelewa się do niego ciężkie wina, które wymagają napowietrzenia. Podane w nim wino wygląda niezwykle elegancko.
  • Coolera używa się do podawania win musujących i białych. Zwykle jest to kubełek na lód lub pojemnik z podwójnym dnem. Pozwala zachować idealną temperaturę trunku.
  • Chłodziarka na wino przyda się każdemu amatorowi tego napoju. To nic innego jak niewielka lodówka, mająca wygląd eleganckiej witryny. Dzięki niej, zawsze można mieć pod ręką wino w idealnej temperaturze do serowania.
  • Stojaki na wino stanowią ostatnio duże pole do popisu dla designerów. Te niezwykle ciekawe półki pozwolą przechować butelki z trunkiem i same w sobie staną się oryginalną dekoracją pomieszczenia. Stojak na wino może także mieć postać wiszącej półki.

Porada

Zestaw akcesoriów do wina to doskonały pomysł na prezent. Spodoba się nie tylko amatorowi burgundowego trunku, ale także osobie ceniącej sobie eleganckie drobiazgi.

Takie zestawy można dowolnie komponować i wybrać taki, który zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta.

Akcesoria do wina znajdują się niemal w każdym domu. Zwykle są to kieliszki i korkociąg, Jednak warto rozszerzyć tę kolekcję o dodatkowe gadżety, które sprawią, że podczas przyjęcia zaimponujemy gościom!