Aneks kuchenny w stylu skandynawskim

Aneks kuchenny w stylu skandynawskim

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Aneks kuchenny w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Aneks kuchenny w stylu skandynawskim

Łączenie kuchni z salonem to bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach. Jednak aranżacja takiej kuchni musi być dobrze przemyślana, tak żeby pasowała do salonu i żeby goście odwiedzający dom nie mogli dostrzec panującego w niej nieporządku podczas gotowania. Te wymagania może spełnić modny aneks kuchenny w stylu skandynawskim. Jego minimalistyczny design dopasuje się do salonu w innym stylu.

Podpowiadamy, jak urządzić i do jakich aranżacji pasuje aneks kuchenny w stylu skandynawskim.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Aranżacje skandynawskie zachwycają funkcjonalnością połączoną z prostym wzornictwem. Wszystkie meble i sprzęty, które wstawia się do pomieszczeń z duszą scandi są tworzone tak, żeby jak najlepiej sprostać swojemu zadaniu, czyli ułatwianiu życia. We wnętrzach skandynawskich używa się tylko naturalnych materiałów. Oznacza to że podłogi i meble wykonane są z drewna, a tekstylia z lnu i bawełny. Aranżację uzupełnia się dekoracjami z ceramiki, wikliny lub skóry. Kolory, które dominują to głównie biel, przełamana gdzieniegdzie pastelowymi barwami lub brązem i czernią.

Jak urządzić aneks kuchenny w stylu skandynawskim?

Doskonale urządzony aneks kuchenny w stylu skandynawskim składa się z kilku elementów, które powinny ze sobą współgrać.

  1. Podłoga i ściany w skandynawskiej kuchni mają zwykle biały kolor. Często rezygnuje się z popularnych płytek ceramicznych i zastępuje się je zaimpregnowanym drewnem na podłodze i taflą szkła na ścianach pomiędzy szafkami.
  2. Meble w stylu skandynawskim zawsze wykonuje się z naturalnego drewna. W przypadku mebli kuchennych warto zwrócić uwagę, czy jego powierzchnia została odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci i wysokiej temperatury. Meble mają prosty design i biały kolor. Są przykryte drewnianymi lub kamiennymi blatami w jasnym kolorze.
  3. Sprzęty kuchenne są proste i nowoczesne. Często lodówkę i zmywarkę ukrywa się w zabudowie mebli.
  4. Dekoracje w aranżacjach skandynawskich stosuje się z rzadka, zastępując je funkcjonalnymi gadżetami. Kuchnia to idealne miejsce dla prostego zegara lub stylowych pojemników na przyprawy.

Porada stylistki

Aneks w stylu skandynawskim może zostać połączony z salonem w innym stylu. Może to być salon industrialny, pełen funkcjonalnych rozwiązań i minimalistycznych mebli, lub salon w stylu rustykalnym, gdzie główną rolę grają naturalne materiały i sielskie dekoracje.

Aneks w stylu skandynawskim to doskonała propozycja zarówno dla właścicieli niewielkich mieszkań, jak i przestronnych domów. Doskonale wpisze się w aranżację salonu i nie raz zachwyci swoją funkcjonalnością!