Aranżacja przedpokoju

Aranżacja przedpokoju

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Aranżacja przedpokoju-poradnik Westwing

Przedpokój to miejsce, które jest wizytówką domu. Dlatego też należy go odpowiednio zaaranżować, aby wyrażał upodobania estetyczne właściciela, ale też był funkcjonalny. Aranżacja przedpokoju nie należy do najłatwiejszych. W pierwszej kolejności należy się zastanowić, co powinno znaleźć się w tym pomieszczeniu, aby ta zazwyczaj niewielka przestrzeń była odpowiednio zagospodarowana. Obecnie najbardziej popularne są przedpokoje urządzone w minimalistyczny, nowoczesny sposób. Kluczem do sukcesu są dodatki, które pozwolą urozmaicić wnętrze i dopasować je do konkretnego stylu. Przedpokój może być urządzony klasycznie, a jedynie posiadać jeden mocny akcent, który będzie rzucał się w oczy. Może nim być na przykład fototapeta lub dywan w intensywnym kolorze. Podpowiadamy, jaka aranżacja do przedpokoju będzie najlepszym rozwiązaniem!

Aranżacja przedpokoju pomysły

Mocny akcent

Aranżacja przedpokoju to nie lada wyzwanie. Jak sprawić, aby do klasycznego, minimalistycznego przedpokoju wprowadzić odrobinę energii? Wystarczy umieścić w nim mocny, dekoracyjny akcent. W całym pomieszczeniu może królować prostota — klasyczna szafa, żyrandol, lustro i to wszystko, co znajduje się w przedpokoju. Łatwo sprawić, aby stał się interesujący i mówił coś o właścicielu. Wystarczy na jednej ze ścian umieścić fototapetę. Może się na niej znaleźć zdjęcie dużego miasta, ciekawy pejzaż lub interesująca budowla. Motyw z fototapety będzie wyrażać upodobania właściciela, na przykład fan motoryzacji może umieścić w swoim przedpokoju tapetę przedstawiającą imponujący model samochodu. Innym pomysłem jest umieszczenie naklejki ściennej z ciekawym napisem. Dobrym pomysłem do przedpokoju jest umieszczenie słowa „Witamy” w różnych językach lub sentencji dotyczącej zasad panujących w domu. Może się pojawić chociażby na wycieraczce.

Aranżacja przedpokoju – jakie meble wybrać?

Niezbędnym meblem w każdym przedpokoju jest szafa. Suwany model sprawdzi się w każdej aranżacji wnętrz. Pozwala zaoszczędzić miejsce, jest pojemny funkcjonalny i posiada atrakcyjny wygląd. Szafę w zabudowie łatwo też wkomponować w wystrój, maksymalnie wykorzystując dostępne miejsce. Nie tylko przechowa kurtki, ale także można schować w niej rzadko używane rzeczy, na przykład pościel.

Komoda z kolei pozwoli przechować klucze oraz niewielkie gadżety. Świetnie prezentuje się skandynawski model w białym kolorze.

W przedpokoju powinny znaleźć się także stojak na parasole oraz lustro. Te dwa elementy są funkcjonalne oraz mogą stanowić ciekawy dodatek do aranżacji.

Aranżacja małego przedpokoju

Mały przedpokój – jak urządzić? Pomysły i inspiracje

Największe wyzwanie stanowi aranżacja małego przedpokoju. Są jednak na to sprytne sposoby, które nie tylko pozwalają wykorzystać dostępne miejsce, lecz także powiększyć pomieszczenie optycznie:

Tapeta w paski: poziome podwyższą optycznie pomieszczenie, a pionowe nieco je wydłużą. Zamiast pasków mogą się pojawić inne dekoracyjne elementy o podobnej formie. Świetnie sprawdzi się na przykład tapeta z rysunkiem drzew. Do tego wieszaki w formie gałązek i inspirująca aranżacja przedpokoju gotowa.

Lustro: jedno zawsze przyda się w przedpokoju. Warto jednak wybrać większy model. Wygodnie można się w nim przejrzeć, poprawić makijaż czy sprawdzić strój przed wyjściem. A co więcej, duże lustro wspaniale powiększy optycznie pokój.

Meble wielofunkcyjne: chodzi nie tylko o szafę w zabudowie, która pełni funkcję sprytnej, pojemnej garderoby. Można na przykład wybrać ławkę połączoną z szafką na buty, lustrem i wieszakiem. Takie meble efektywnie wykorzystują dostępne miejsce, pozwalają też zaprowadzić porządek w dodatkach i akcesoriach.

Mały przedpokój jak urządzić

Dodatki kluczem do sukcesu

Nie od dziś wiadomo, że dodatki są kluczem do sukcesu. Te elementy można wymieniać, gdy przestaną zachwycać domowników. Wtedy na ich miejsce stawia się inne, zgodne z aktualnymi trendami dodatki, dzięki czemu cała aranżacja przedpokoju nabiera nowego wyglądu.

Idealnym dodatkiem do przedpokoju jest wazon. Najlepiej, jeśli znajdują się w nim świeże kwiaty lub ususzone gałązki. Te drugie posiadają ciekawy wygląd, który wpisze się w każdy design.

Wnętrza można urozmaicać za pomocą oryginalnego siedziska. Dzięki niemu z łatwością zmienia się obuwie, a ponadto posiada atrakcyjny, ozdobny wygląd.