Aranżacja przedpokoju

Aranżacja przedpokoju

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Aranżacja przedpokoju-poradnik Westwing

Przedpokój to miejsce, które jest wizytówką domu. Dlatego też należy go odpowiednio zaaranżować, aby wyrażał upodobania estetyczne właściciela, ale też był funkcjonalny. Aranżacja przedpokoju nie należy do najłatwiejszych. W pierwszej kolejności należy się zastanowić, co powinno znaleźć się w tym pomieszczeniu, aby ta zazwyczaj niewielka przestrzeń była odpowiednio zagospodarowana. Obecnie najbardziej popularne są przedpokoje urządzone w minimalistyczny, nowoczesny sposób. Kluczem do sukcesu są dodatki, które pozwolą urozmaicić wnętrze i dopasować je do konkretnego stylu. Przedpokój może być urządzony klasycznie, a jedynie posiadać jeden mocny akcent, który będzie rzucał się w oczy. Może nim być na przykład fototapeta lub dywan w intensywnym kolorze. Podpowiadamy, jaka aranżacja do przedpokoju będzie najlepszym rozwiązaniem!

Mocny akcent

Aranżacja przedpokoju to nie lada wyzwanie. Jak sprawić, aby do klasycznego, minimalistycznego przedpokoju włożyć odrobinę energii? Wystarczy umieścić w nim mocny, dekoracyjny akcent. W całym pomieszczeniu może królować prostota — klasyczna szafa, żyrandol, lustro i to wszystko, co znajduje się w przedpokoju. Łatwo sprawić, aby stał się interesujący i mówił coś o właścicielu. Wystarczy na jednej ze ścian umieścić fototapetę. Może się na niej znaleźć zdjęcie dużego miasta, ciekawy pejzaż lub interesująca budowla. Motyw z fototapety będzie wyrażać upodobania właściciela, na przykład fan motoryzacji może umieścić w swoim przedpokoju tapetę przedstawiającą imponujący model samochodu. Innym pomysłem jest umieszczenie naklejki ściennej z ciekawym napisem. Dobrym pomysłem do przedpokoju jest umieszczenie słowa „Witamy” w różnych językach lub sentencji dotyczącej zasad panujących w domu.

Aranżacja przedpokoju – jakie meble wybrać?

Niezbędnym meblem w każdym przedpokoju jest szafa. Suwany model sprawdzi się w każdej aranżacji wnętrz. Pozwala zaoszczędzić miejsce, jest pojemny funkcjonalny i posiada atrakcyjny wygląd. Nie tylko przechowa kurtki, ale także można schować w nim rzadko używane rzeczy, na przykład pościel. Komoda pozwoli przechować klucze oraz niewielkie gadżety. Świetnie prezentuje się skandynawski model w białym kolorze. W przedpokoju powinien znaleźć się także stojak na parasole oraz lustro. Te dwa elementy są funkcjonalne oraz mogą stanowić ciekawy dodatek do aranżacji.

Dodatki kluczem do sukcesu

Nie od dziś wiadomo, że dodatki są kluczem do sukcesu. Te elementy można wymieniać, gdy przestaną zachwycać domowników. Wtedy na ich miejsce stawia się inne, zgodne z aktualnymi trendami dodatki, dzięki czemu cała aranżacja przedpokoju nabiera nowego wyglądu. Idealnym dodatkiem do przedpokoju jest wazon. Najlepiej, jeśli znajdują się w nim świeże kwiaty lub ususzone gałązki. Te drugie posiadają ciekawy wygląd, który wpisze się w każdy design. Wnętrza można urozmaicać za pomocą siedziska. Dzięki niemu z łatwością zmienia się obuwie, a ponadto posiada atrakcyjny, ozdobny wygląd.

Nadchodzące promocje