Balkon w stylu skandynawskim

Balkon w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Balkon w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Na balkonie można się zrelaksować oraz zażyć świeżego powietrza. Jest to również miejsce, które powinno być użytecznie zaaranżowane, aby można było na nim wywiesić pranie lub przechować rzeczy niemieszczące się w domu. Balkon w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu i funkcjonalności. Nie powinien on być przytłoczony zbyt dużą ilością przedmiotów. Styl skandynawski to stonowane kolory, drewno, dodatki o surowym charakterze. Sprawdzi się zarówno na niewielkich, jak i dużych powierzchniach. Balkon jest przedłużeniem mieszkania. Warto więc o niego zadbać. Może stanowić zielony zakątek, nawet w środku srogiej zimy. Pomysłowych propozycji na odpowiednio zaaranżowany balkon oraz taras nie brakuje. Podpowiadamy, dlaczego balkon w stylu skandynawskim to dobre rozwiązane!

Balkon w stylu skandynawskim – meble

Na balkon najlepiej wybrać meble, które łatwo będzie można wyczyścić. Takimi modelami są te wykonane z plastiku oraz metalu. Jednymi z najpopularniejszych kolorów stylu skandynawskiego jest biel, czerń i szarość, dlatego też meble o takich barwach sprawdzą się najlepiej. Wbrew powszechnej opinii, na balkonie dobrze sprawdzają się także drewniane meble, szczególnie te zrobione z akacji lub dębu. Jeśli są zabezpieczone lakierem lub bejcą, również łatwo jest je wyczyścić, nie obawiając się przy stym o uszkodzenia. Drewno świetnie pasuje do skandynawskiego stylu. Co więcej, może być przedłużeniem stylizacji, która znajduje się w domu. Jeśli drewniane elementy są na pierwszym planie wnętrza, warto umieścić je także na zewnątrz. Wtedy powstanie spójna kompozycja, która sprawi, że oba pomieszczenia będą wydawały się większe, ponieważ nie będzie między nimi kontrastu.

Funkcjonalny balkon w stylu skandynawskim

Balkon w stylu skandynawskim można urządzić w funkcjonalny sposób, na przykład tak, aby móc wywiesić na nim pranie. Ubrania, które schną na dworze posiadają piękny zapach i nie ma wtedy obawy, że mogą zostać zniszczone, jak w przypadku wysuszenia ich w pralko-suszarce. Na przestronnym balkonie można umieścić tradycyjną, balkonową suszarkę do ubrań z rozkładanymi ramionami. Nie zajmuje ona wiele miejsca po złożeniu. Ponadto nowoczesne modele posiadają stalowy, surowy design, który będzie pasował do skandynawskiego stylu. Na niewielkim balkonie także można umieścić suszarkę. Jednak w tym wypadku lepiej sprawdzi się model przysufitowy, który na stałe można zamontować na balkonie. Nawet rozwieszone ubrania będą umieszczone wysoko, dlatego nie powinny przeszkadzać w odpoczynku lub spędzaniu czasu na balkonie.

Zielono mi

Balkon w stylu skandynawskim pięknie prezentuje się w otoczeniu zieleni. Wszelkie rośliny wspaniale wyglądają w brązowych, ceramicznych osłonach, jak i drewnianych donicach. Stalowe, surowe modele także pasują do skandynawskiego stylu i ciekawie kontrastują z zielenią kwiatów. Na niewielkim balkonie warto umieścić donice na poręczy, zaś na przestronnym można ustawić je na ziemi. Jeśli balkon jest naprawdę duży, dobrym pomysłem będzie umieszczenie na nim iglaków. Nadadzą one prywatności i pozwolą poczuć się jak w Skandynawii!