Biała kuchnia

Biała kuchnia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Biała kuchnia-poradnik Westwing

Biel to kolor, który coraz częściej pojawia się w aranżacjach, szczególnie kuchennych. Gotowanie w białej, eleganckiej kuchni zrobionej na wysoki połysk to marzenie wielu miłośników designu. Barwę tą łatwo połączyć z innymi kolorami, dzięki czemu można sobie pozwolić na dowolność w wyborze dodatków. Taki rodzaj aranżacji sprawdzi się w niewielkiej kuchni, która będzie wyglądać na bardziej przestronną. Białe kuchnie wracają do łask, ponieważ już kiedyś gościły w domach. Teraz jednak nie mają zamiaru wychodzić z mody. Ponadto, łatwo można je utrzymać w czystości, ponieważ kurz nie jest na nich tak widoczny, jak w przypadku ciemnych, kuchennych aranżacji. Podpowiadamy, dlaczego nowoczesna biała kuchnia zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających osób!

Zalety białej kuchni

Biała kuchnia posiada wiele zalet. Oto jedne z najważniejszych:

  • Biała kuchnia jest ponadczasowa i uniwersalna, dlatego nie ma obawy, że po kilku latach wypadnie z trendów. Łatwo dopasować do niej dodatki w dowolnym kolorze, ponieważ pasuje do niej właściwie wszystko. Za pomocą wymiany ozdób na nowe, można całkowicie odświeżyć wnętrze. To tani sposób na odmianę aranżacji.
  • Niewielkie kuchnie warto urządzić w białym kolorze. Powiększy on optycznie pomieszczenie oraz nada mu lekkości.
  • W białej kuchni łatwiej utrzymać porządek niż w przypadku ciemnych pomieszczeń. Na białych meblach, podłogach oraz dodatkach kurz jest mniej widoczny niż na ich ciemnych odpowiednikach.
  • Meble lakierowane są eleganckie i stylowo się prezentują. Nie we wszystkich kolorach dobrze się prezentują, jednak w bieli wyglądają tak, jakby to właśnie z myślą o niej zostały stworzone! Białe lakierowane meble to hit ostatnich czasów.

Praktyczna biała kuchnia

Biała kuchnia jest bardzo praktyczna, ponieważ łatwo utrzymać ją w czystości. Kurz oraz tłuste plamy nie rzucają się w oczy tak, jak jest w przypadku ciemnych pomieszczeń. Warto wybrać szafki kuchenne oraz blaty wykonane z dobrych materiałów. Nie ma wtedy obaw, że mebel może ulegnąć zniszczeniu podczas czyszczenia go za pomocą środków chemicznych. Ponadto, ważne jest, aby kolor nie zmieniał swojego odcienia pod wpływem światła słonecznego. Dobrym materiałem jest zabezpieczone lakierem drewno, płyta MDF, ale także szkło. Im większą jakość będą miały te produkty, tym dłużej posłużą w mieszkaniu!

Biała kuchnia w stylu skandynawskim

To jedno z najmodniejszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu i naturalnych materiałów. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Dekoracje powinny być ograniczone do minimum, aby móc w pełni cieszyć się skandynawską prostotą. Aby nie zaburzyć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, ponieważ prezentuje się on lżej niż jego stalowe lub kolorowe odpowiedniki. Warto zdecydować się też na proste linie szafek kuchennych, surowe blaty oraz gładkie powierzchnie frontów, ponieważ w tym stylu sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej”!