Białe krzesło

Białe krzesło

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Białe krzesło-poradnik Westwing

Biel to kolor kojarzący się z czystością i harmonią. Barwa ta stała się w ostatnich czasach niezwykle modną, dlatego coraz częściej pojawia się w aranżacjach wnętrz. Białe ściany, meble i dodatki pasują właściwie do każdego stylu — od przytulnego prowansalskiego po nowoczesny industrialny. W pomieszczeniu świetnie wygląda także jeden przedmiot w takim kolorze. Będzie on wtedy stanowił mocny, ekscentryczny akcent. Może nim być na przykład białe krzesło. Jego formę warto dopasować do aranżacji wnętrza. Minimalistyczny model sprawdzi się w loftowym salonie, a zdobiony — w klasycznej kuchni. Ten efektowny dodatek wyraża upodobania estetyczne właściciela, dlatego też, aby mieszkanie stało się bardziej indywidualne, warto umieścić w nim białe krzesło. Podpowiadamy, dlaczego jest ono elementem, który warto mieć w domu!

Co oprócz krzesła?

Białe krzesło to atrakcyjny i nowoczesny element dekoracyjny wnętrza, który można wprowadzić do większości pomieszczeń. Odosobnione siedzisko stanowi „element zaskoczenia”, choć równie efektywnie wygląda również w komplecie z innymi meblami. W duecie z krzesłem najlepiej prezentuje się stół. Biały, owalny mebel będzie odpowiedni do niewielkiej kuchni lub salonu. Nie zajmie on zbyt dużo miejsca, a jednocześnie pomieści wiele gości. Sprawdzi się w prowansalskim, vintage’owym oraz glamour’owym wnętrzu. Kwadratowe i prostokątne stoły zajmą więcej przestrzeni. Atrakcyjnie wyglądają w loftach i modernistycznych pomieszczeniach, szczególnie wtedy, gdy posiadają surową, prostą, minimalistyczną formę.

Kolejnym meblem, który ciekawie wygląda w białym kolorze, jest komoda. Przy niej również można ustawić białe krzesło. Komoda jest funkcjonalna, dlatego warto umieścić ją w sypialni, salonie, a nawet… łazience, w której będzie służyła do przechowywania wszelkich kosmetyków, ręczników oraz akcesoriów łazienkowych. Biała komoda znajdzie swoje zastosowanie w pokoju dla dziecka oraz niemowlaka. Będzie alternatywą dla obszernej szafy. Białe krzesło może stanowić siedzisko dla mamy.

Białe krzesło — rodzaje

Białe krzesła są wykonywane z różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejszymi z nich jest:

  • Drewno – drewniane krzesła są trwałe, dlatego mogą posłużyć przez wiele lat. Warto zabezpieczać je impregnatem. Pasują właściwie do każdego pomieszczenia. Często posiadają rzeźbienia, lecz wtedy ich cena jest wyższa.
  • Plastik – te krzesła nie są tak trwałe jak drewniane, ale posiadają niską cenę. Świetnie sprawdzą się w ogrodzie, altanie oraz na tarasie i balkonie. Ponadto łatwo je wyczyścić.
  • Krzesła z obiciem – wykonuje się je z drewna, metalu lub plastiku, ale posiadają materiałowe obicie, w którym znajduje się gąbka. Wygodne krzesła obiciowe zazwyczaj posiadają siedziska na wysokości 40 lub 50 cm. Wyższe są mniej funkcjonalne, choć mają interesujący wygląd.

Białe krzesło jako element dekoracyjny wnętrza

Białe krzesło często wprowadza się do aranżacji wnętrza nie jako element funkcjonalny, lecz dekoracyjny. Przedmiot ten może być umieszczony w sypialni. Warto niedbale ułożyć na nim beżową narzutę, która sprawi, że do pomieszczenia wkradnie się romantyczna nuta. Jeśli narzuta będzie posiadała granatowo-białe pasy, nawiąże do marynistycznego stylu. Białe krzesło może być jedynym elementem w tym kolorze w całym pomieszczeniu. Dzięki temu wprowadzi „element zaskoczenia” do aranżacji.

Nadchodzące promocje