Białe meble balkonowe

Białe meble balkonowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Białe meble balkonowe-poradnik Westwing

Balkon, taras i ogród to miejsca, w których warto spędzać jak najwięcej czasu w ciepłe dni. Najprostszy zestaw mebli, składający się ze stolika i dwóch krzeseł, stanowi swoiste must have. Godne polecenia są białe meble balkonowe. Nie odbarwiają się pod wpływem promieni słonecznych, a na tle zieleni roślin i kolorowych kwiatów wspaniale się prezentują.

We współczesnych aranżacjach balkon i taras często stanowią przedłużenie salonu. Dlatego urządzając balkon i wybierając meble, warto kierować się tym samym stylem, który króluje w mieszkaniu. Oferta rynkowa jest na tyle szeroka, że można bez problemu znaleźć zarówno nowoczesne, jak i klasyczne białe meble balkonowe.

Biel na balkonie

Design mebli balkonowych często inspirowany jest stylem prowansalskim czy shabby chic. W obu wymienionych aranżacja opiera się na łagodnych zestawieniach kolorystycznych bieli z naturalnymi motywami roślinnymi. Chodzi zarówno o zieleń roślin, jak i feerię barw kwiatowych. Na balkonie zaś czeka „żywy” dekor – czyli natura. Nic więc dziwnego, że białe meble balkonowe przyjmują klasyczne, prowansalskie formy. Już mały żeliwny stoliczek w towarzystwie lekkich optycznie krzeseł zmienia przestrzeń pod chmurką w kawiarenkę na świeżym powietrzu. W takim anturażu bardzo przyjemnie spędza się wiosenne i letnie dni. Niemniej jednak również nowoczesny design wychodzi swoim miłośnikom naprzeciw. Alternatywę dla drewna, wikliny czy rattanu stanowią białe meble balkonowe wykonywane z tworzyw sztucznych. Ogromną popularnością cieszy się technorattan, który łączy zalety współczesnych technologii z lekkością i fantazyjnością naturalnej plecionki.

Białe meble balkonowe w wydaniu klasycznym

W tej grupie rządzą cztery podstawowe materiały: drewno, metal, wiklina i rattan.

Meble drewniane – wygodne, stabilne i dodające przytulności. Należy wybierać krzesła i stoły, które odpowiednio zabezpieczono przed wilgocią. Ich dużą zaletą jest niska cena.

Meble metalowe – najpopularniejsze są żeliwne i aluminiowe, nieco tańsze. Wielbiciele klasyki powinni zdecydować się na fantazyjnie modelowane białe meble balkonowe w stylu prowansalskim. Pięknie prezentują się na tle zieleni roślin i barwnych kwiatów.

Meble wiklinowe – pobielana wiklina urzeka rustykalną przytulnością. Białe meble balkonowe z tego materiału, podobnie jak żeliwne, dodają aranżacji sielskiego uroku. Ważne, by lakier skutecznie chronił przed wilgocią.

Meble rattanowe – są bardzo wygodne! Dobrze jest wybierać białe meble balkonowe pokryte lakierem, który chroni naturalny materiał przed szkodliwym wpływem promieni UV.

Nowoczesne inspiracje

Białe meble balkonowe wykonuje się z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Dużą ich zaletą jest niska cena, ponadto są odporne na wilgoć i działanie czynników atmosferycznych.

Plastik – w tej grupie można wyróżnić białe meble balkonowe z PVC i polipropylenu. Warto wybierać modele z domieszką żywic utwardzających. Są lekkie i odporne na wilgoć, a także nie przebarwiają się, co jest ważną zaletą bieli. Nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, należy jednak uważać, by podczas czyszczenia ich nie zarysować.

Technorattan – zwany też ekorattanem lub polirattanem. Stanowi doskonałą alternatywę dla naturalnego rattanu, ponieważ nie szarzeje ani nie matowieje pod wpływem słońca. Białe meble balkonowe z technorattanu są lekkie optyczne i wyróżniają się prostym, nowoczesnym designem.

Jakie białe meble balkonowe wybrać? Najlepiej o takich formach, jakie królują w salonie. Harmonia designu we wnętrzu i na świeżym powietrzu pozwala cieszyć się wolnym czasem w wyjątkowej scenerii, spełniającej oczekiwania domowników.