Białe meble kuchenne

Białe meble kuchenne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Białe meble kuchenne-poradnik Westwing

Kuchnia to serce domu, dlatego należy zadbać o jej odpowiednią aranżację. Najlepiej, jeśli jest przytulna, ponieważ wtedy zachęca do spędzania w niej czasu. Hitem ostatnich czasów są białe meble kuchenne. Są one niezwykle uniwersalne, ponieważ pozwalają stworzyć zarówno klasyczną, jak i designerską aranżację. Wbrew utartym przekonaniom, zabrudzenia nie są na nich bardziej widoczne, niż na meblach w innych kolorach. Ponadto można je połączyć niemalże z każdą barwą, dlatego dobór dodatków, koloru ścian lub podłogi będzie przy nich niezwykle łatwy. Ich istotną zaletą jest także fakt, że białe meble kuchenne są ponadczasowym rozwiązaniem. Gdy będzie się chciało odmienić kuchnię, w tym wypadku wystarczy jedynie wymienić dekoracje, a nie kosztowne meble. Co więcej, białe meble kuchenne są dobrym rozwiązaniem do każdego rodzaju pomieszczeń. Niewielką kuchnię optycznie powiększą, zaś w przestronnej zostaną atrakcyjnie wyeksponowane. Podpowiadamy, dlaczego meble o takim kolorze są dobrym wyborem!

Białe meble kuchenne – zalety

Białe meble kuchenne posiadają wiele zalet. Oto niektóre z nich:

  • Ponadczasowe – biały kolor od zawsze pojawiał się w kuchennych aranżacjach i tak też zostało do dziś. Wybierając meble o takiej barwie ma się pewność, że za rok nie wyjdą one z mody.
  • Łatwe w zaaranżowaniu – białe meble kuchenne można z łatwością połączyć nie tylko z innymi barwami, ale także z różnymi materiałami. Biel dobrze komponuje się z drewnem, kontrastuje z czernią oraz innymi intensywnymi kolorami i współgra z pastelowymi odcieniami. Pomysły na urządzenie wnętrza z białymi meblami się nie kończą.
  • Zamaskowanie mankamentów – taki rodzaj mebli świetnie sprawdzi się w niewielkiej kuchni. Optycznie ją powiększy i sprawi, że pomieszczenie stanie się jaśniejsze. W takim wypadku warto zdecydować się także na pomalowanie ścian w jasnym kolorze.
  • Higiena – białe meble kuchenne łatwo jest utrzymać w czystości. Zdecydowanie mniej zabrudzeń jest na nich widocznych niż na ciemnych modelach. W sklepach są dostępne specjalne środki do czyszczenia białych mebli, które nie spowodują na nich odbarwień. Dzięki starannemu czyszczeniu, będzie można cieszyć się ich pięknem na dłużej.
  • Funkcjonalność – nowoczesne modele mebli są niezwykle funkcjonalne. Mają wbudowany mechanizm, który pozwala na otwieranie szafek jedynie za pomocą dotyku. Innym, przydatnym rozwiązaniem są obrotowe, rogowe szafki na garnki lub naczynia, które całkowicie wysuwają się na zewnątrz, umożliwiając tym samym łatwy dostęp do akcesoriów kuchennych. Innowacyjne rozwiązania są ogromną zaletą nowoczesnych białych mebli kuchennych.

Białe meble kuchenne w stylu skandynawskim

Białe meble kuchenne świetnie wyglądają w pomieszczeniu zaaranżowanym w skandynawskim stylu. Wystarczy dobrać do nich drewniany stół oraz dodatki z naturalnych materiałów i można cieszyć się wnętrzem rodem ze Skandynawii! Taka aranżacja sprawdzi się w dużym, jak i niewielkim pomieszczeniu, rozjaśni wnętrze i będzie równie ponadczasowy jak białe meble kuchenne!