Białe wnętrza

Białe wnętrza

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Białe wnętrza-poradnik Westwing

Biały kolor kojarzy się z czystością i delikatnością. W aranżacji jest najbardziej uniwersalną barwą, gdyż pasuje do wszystkich pozostałych. To także kolor, który optycznie powiększa wnętrza i sprawia, że stają się pełne światła. Białe wnętrza to doskonały sposób na stworzenie eleganckiej aranżacji, która nigdy nie wyjdzie z mody. Niczym niezapisana kartka będą doskonałą bazą do dekorowania. Radzimy, jak zaaranżować pomieszczenia z przewagą bieli.

Białe wnętrza w różnych stylach

Białe wnętrza kojarzą się głównie ze stylem skandynawskim. Ten kolor jest ich obowiązkowym elementem. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest wyznacznikiem stylu scandi. Białe ściany i podłogi łączy się z meblami i dekoracjami w tym samym kolorze. To daje efekt surowej ekstrawagancji.

Białe wnętrza nie muszą kojarzyć się tylko z mroźną północą, są przecież kwintesencją stylu prowansalskiego. Takie aranżacje udekorowane misternie wykonanymi dodatkami są niezwykle ciepłe i przytulne.

Biel jest też niezwykle elegancka, dlatego sprawdzi się w mieszkaniach w stylu pałacowym, a nawet glamour, gdzie może być przełamana transparentnym szkłem i delikatnym srebrem.

Biała kuchnia

Kuchnia może być doskonałym przykładem białego wnętrza, które jest bardziej praktyczne, niż mogłoby się wydawać. Wszak na białej ścianie najłatwiej wykonać małe poprawki malarskie. W takiej kuchni łatwo także o poczucie zawsze panującej czystości, gdyż z tym właśnie kojarzy się biały kolor.

Meble, ściany i podłogi kuchenne w tej modnej barwie stworzą ponadczasowo urządzone wnętrze, w którym gotowanie będzie sprawiało jeszcze większą przyjemność.

Biały salon

Pełen światła salon będzie pięknie reprezentował wszystkie białe wnętrza. To centrum domowego życia, w którym biel ścian, mebli i dekoracji będzie dawała poczucie lekkości i przyjemnego komfortu.

Niezależnie, czy będzie towarzyszył jej prosty skandynawski design, czy ozdobny — prowansalski, w takim salonie można poczuć się doskonale, gdyż biały kolor nigdy nie jest przytłaczający.

Biała sypialnia

Żadna inna aranżacja nie da takiego poczucia spokoju i harmonii jak białe wnętrza. W sypialni, gdzie te aspekty są ogromnie ważne również może dominować biel. Stylowe łóżko, szafki nocne i tekstylia w tym kolorze zapewnią doskonały i relaksujący odpoczynek.

Ważne jest także zapewnienie odpowiedniego oświetlenia w sypialni, w tym jednym przypadku białą barwę światła lepiej zastąpić naturalną — żółtą. To zwiększy poczucie przytulności.

Biała łazienka

Łazienka to kolejne z wnętrz, które świetnie sprawdzą się otulone białą barwą. Wanny, umywalki i inne urządzenia sanitarne zwykle mają ten właśnie kolor, dlatego reszta aranżacji doskonale będzie z nimi współgrała. Może również ukryć pewne mankamenty lub mało elegancki wygląd łazienkowych sprzętów.

Porada stylistki

Białe wnętrza są tak efektowne i uniwersalne, że można w ten sposób zaaranżować całe mieszkanie. Biel równie dobrze może zostać jedyną barwą, jak i może zostać złamana kolorowymi meblami i dodatkami. Taki dom będzie ostoją elegancji i niczym niezmąconego spokoju.

 

Zdjęcia: Westwing / Living4media