Biały obrus

Biały obrus

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Biały obrus-poradnik Westwing

W białych tkaninach kryje się pewien rodzaj elegancji. Wytworna biel koszul to program obowiązkowy dla mężczyzny we fraku lub smokingu.  Biała wieczorowa suknia potrafi uczynić z kobiety królową balu. Pościele w ekskluzywnych rezydencjach najczęściej są właśnie białe, choć zdobione na przykład pięknym haftem czy delikatnym wzorem. Stół przykryty białym obrusem wprowadza uroczysty nastój rodzinnego obiadu lub podnosi rangę wieczornego spotkania przy świecach.

Sztuka nakrywania do stołu kojarzy się z tradycją, tajemną wiedzą kolejnych pokoleń prowadzących dom gospodyń lub restauratorów dbających o prestiż swojej restauracji. Wybór obrusów, serwetek, zastawy stołowej i elementów dekorujących stół jest drogą do osiągnięcia celu, jakim jest stworzenie przytulnej lub oficjalnej atmosfery. Ponadto, dobrze nakryty stół jest nie tylko piękny, ale i funkcjonalny. Dlatego należy wiedzieć, jak dobrać kształt i wielkość obrusa względem stołu, na którym zostanie rozłożony. Warto umieć tak nakryć do stołu, by dodatki zdobiły stół nie przeszkadzając w jedzeniu i prowadzeniu w trakcie posiłku towarzyskiej konwersacji.

Białe obrusy

Stół przykryty białym obrusem urzeka prostotą i elegancją. To rozwiązanie niezwykle tradycyjne, ale wciąż znajdujące uznanie. Biały obrus sprawdza się zarówno jako obrus na specjalne okazje, jak i dekorujący na co dzień ławę bieżnik. Występujący w pojedynkę lub w komplecie z białymi serwetkami jest klasyczną dekoracją stołu.

Białe obrusy z wysokogatunkowej bawełny są chlubą każdego salonu. W jadalniach i kuchniach znakomicie sprawdzają się białe obrusy plamoodporne. Z jednej strony wyglądają schludnie, z drugiej są praktycznym rozwiązaniem, gdyż mimo, iż narażone na częste zabrudzenia pozostają czyste. Białe żakardowe lub gipiurowe bieżniki są pożądaną ozdobą saloniku urządzonego w tradycyjnym lub rustykalnym stylu.

Biały obrus adamaszkowy

Biały adamaszkowy obrus to arystokracja wśród obrusów. Jedwabny lub z najwyższej jakości bawełny, zachwyca matowo-błyszczącą, aksamitną powierzchnią. Ze względu na rodzaj tkaniny zdobią go piękne, przypominające haft sploty.

Dzięki śnieżnobiałej barwie, grubości tkaniny oraz fakturze, przepięknie prezentuje się na każdym stole. Biały adamaszkowy obrus o większej gramaturze jest wymarzony, by udekorować nim stół w czasie świąt lub przy innych wyjątkowych okazjach. Obrus o mniejszej gramaturze dobrze służy w kuchni lub jadalni.

Biały obrus żakardowy

Nie przemija moda na żakardowe obrusy i bieżniki, gdyż to lubiana i praktyczna ozdoba stołów i ław. Żakard to tkanina słynąca z niezwykle kunsztownych, wielowątkowych haftów. Nic zatem dziwnego, że żakardowe obrusy z łatwością spełniają dekoracyjne funkcje.