Biały wazon

Biały wazon

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Biały wazon-poradnik Westwing

Wazony są nieodłącznym elementem wielu aranżacji. Jeśli współgrają kolorystycznie i stylowo z wnętrzem, mogą nadać mu przytulnego charakteru i prawdziwie domowej atmosfery. Wprowadzą do domu odrobinę natury oraz świeżości. Gdy cięte kwiaty goszczą w wazonie, niezależnie od pory roku, w mieszkaniu zawsze może zagościć wiosna. Ważne, aby dobrać odpowiedni wazon do kwiatów oraz pomieszczenia. Podpowiadamy, dlaczego biały wazon to designerski dodatek, który zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta!

Biały wazon na stół

Biały wazon na stole nie powinien być zbyt wysoki, aby umożliwiał widzenie twarzy osoby, która siedzi naprzeciw. Najlepszym rozwiązaniem na stół są dwa modele wazonów. Pierwszym z nich jest niski, rozłożysty z proporcjonalnymi do niego niewielkimi kwiatami, drugą zaś — wysoki i cienki, lecz ze zwisającą kompozycją. Obie propozycje są nowoczesne, ale i ponadczasowe. Równie dobrze sprawdzą się na przyjęciach, jak i podczas codziennego obiadu. Nowoczesny design wazonu zapewnia biały kolor, który jest minimalistyczny, kojarzy się z harmonią i ładem, a w dodatku pasuje właściwie do każdego wnętrza. Wazony mogą stanowić również ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Kompozycja w wazonie

Biały wazon jest na tyle uniwersalny, że dobrze będzie się w nim prezentować kompozycja w każdym kolorze. Jeśli na stole znajduje się dużo potraw, dekoracyjny obrus lub inne akcesoria ozdobne, należy zdecydować się na minimalistyczny dobór kwiatów. Najlepiej jeśli będą to kwiaty tego samego gatunku, na przykład tulipany lub konwalie. To wystarczy, aby ożywić wnętrze i wprowadzić do niego odrobinę wiosny. Jeśli zaś stół jest metalowy lub drewniany i nie znajduje się na nim zbyt wiele elementów, można upiększyć go kolorową kompozycją. W tym wypadku można pozwolić sobie na prawdziwe szaleństwo, czyli wymieszanie wszelkich gatunków roślin. Co więcej, warto wsadzić do białego wazonu figurkę lub przewiązać go wstążką w kolorze, który będzie pasował do wnętrza. Stworzy to niepowtarzalną dekorację, która zachwyci gości i domowników!

Biały wazon w przedpokoju

Biały wazon świetnie sprawdzi się w przedpokoju, gdzie będzie mógł zachwycać gości swoim wyglądem oraz kwiatami. Odpowiedni do przedpokoju będzie duży model, którego wysokość wynosi nawet 50 cm. Można ustawić go w rogu pomieszczenia. Niezwykle efektownie wyglądają w nim ususzone gałązki. Taka kompozycja to idealny dodatek do pomieszczenia urządzonego w stylu scandi, prowansalskim oraz modernistycznym. Jeśli przedpokój jest niewielki i nie ma w nim miejsca na ustawienie pokaźnego wazonu, warto zainwestować w jego mniejszy odpowiednik. Ciekawie wygląda wąski, długi pojemnik przeznaczony tylko na jednego kwiatka, na przykład różę, konwalię lub tulipana. To minimalistyczny dodatek, który uzupełni aranżację.