Biurko art déco

Biurko art déco

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Biurko art déco-poradnik Westwing

Gabinet lub domowe biuro powinny być miejscem, w którym łatwo się skupić na pracy i odciąć od codziennego życia. Warto urządzić to pomieszczenie w eleganckim stylu, żeby przyjmowani w nim goście czuli się wyjątkowo. Najważniejszym i centralnym meblem w każdym gabinecie jest biurko. Warto by było ono wykonane z wysokiej jakości drewna i charakteryzować się ciekawym wzornictwem. Te warunki doskonale spełniać będzie biurko art déco.

Styl ten ma dziś wielu zwolenników, zawdzięcza on swoją popularność głownie jakości wykonania mebli i ciekawemu wzornictwu. Biurko art déco będzie wyglądać niezwykle elegancko, ale również będzie wygodnym meblem, przy którym praca stanie się czystą przyjemnością.

Styl art déco — charakterystyczne cechy

Styl art déco rozpowszechnił się w latach dwudziestych i trzydziestych poprzedniego stulecia, a meble charakteryzowały geometryczne wzory oraz połyskujące forniry. Nie były one jednak dostępne dla szerokiego grona klientów. Wykonywano je z egzotycznych gatunków drewna, a ozdabiano nawet kością słoniową. Przez to cena tych produktów była dość wysoka, a rzemieślnicy często wykonywali jedynie pojedyncze egzemplarze. Można, więc powiedzieć, że były to produkty luksusowe, ale dzięki temu, przez wielu pożądane.

Biurko art déco

Biurko w stylu art déco to zwykle mebel bardzo praktyczny. Gwarancją jego funkcjonalności jest to, że zazwyczaj ma ono duży blat, a to najważniejsza część biurka, ponieważ jest miejscem do pracy. Charakterystyczna dla biurka w tym stylu jest również jego masywna budowa. To zwykle pozwalało projektantom na umieszczenie dużej ilości szuflad i szafek. Część z nich zamykana jest na kluczyk, dzięki czemu można bezpiecznie schować w biurku ważne dokumenty. Biurka art déco często charakteryzują się również zaokrąglonymi krawędziami, co dodatkowo nadaje im niezwykłego uroku.

Jak utrzymać porządek na biurku?

Porządek w miejscu pracy jest niezwykle ważny i jest kilka sposobów na to, by utrzymać ład na biurku:
• Najważniejsze jest to, aby wyrzucać wszystkie niepotrzebne rzeczy, na przykład karteczki ze starymi wiadomościami lub niepotrzebne już notatki.
• Jeśli zdjęcia lub leżące na blacie czasopisma rozpraszają uwagę, to powinny one zostać schowane.
• Rzeczy, które nie są potrzebne na co dzień, nie powinny ciągle leżeć na biurku, należy je wyciągać tylko wtedy, gdy są niezbędne.
• Żeby uniknąć nagromadzenia dużej ilości kartek z notatkami, warto zaopatrzyć się w elegancki kalendarz lub notes i tam zapisywać przydatne informacje. Wszystkie będą wtedy w jednym miejscu, łatwo będzie je odszukać i nie będą robić bałaganu.
Dzięki trzymaniu się tych kilku prostych zasad na biurku od razu zapanuje upragniony porządek!

Biurko art déco doskonale sprawdzi się w szykownym gabinecie. W tym samym stylu można urządzić całe wnętrze lub nadać mu klasy za pomocą właśnie tego jednego mebla. Gabinet wyposażony w takie biurko z pewnością zrobi duże wrażenie na odwiedzających go gościach.