Biurko sosnowe

Biurko sosnowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Biurko sosnowe-poradnik Westwing

Biurko to mebel, który znajduje się w każdym domu zamieszkanym przez dzieci w wieku szkolnym lub osoby, które pracują poza biurem. Służy nie tylko do odrabiania lekcji i wykonywania obowiązków służbowych. Przy biurku powstają także małe dzieła sztuki lub rozgrywają się emocjonujące sceny związane z pokonywaniem kolejnych etapów gier komputerowych. Ten mebel wykonuje się zwykle z różnych gatunków drewna, jednak wciąż najpopularniejsze jest biurko sosnowe.

Biurko sosnowe sprawdzi się zarówno w pokoju dziecięcym, jak i w domowym biurze lub eleganckim gabinecie. We wszystkich pomieszczeniach doskonale wpasuje się w aranżację, a nawet stanie się jej ozdobą. Dobrze użytkowane i konserwowane będzie służyło przez długie lata. Podpowiadamy, jak wybrać biurko sosnowe.

Drewno sosnowe i jego zalety

Drewno sosnowe uchodzi za materiał prosty w obróbce. Tworzone z niego szafki, komody i biurka mogą mieć fantazyjne kształty i rzeźbione elementy. To jednak tylko jedna z zalet drewna sosnowego. Oprócz niej warto także wymienić elegancki i uniwersalny wygląd mebli wykonywanych z tego rodzaju drewna oraz prostą konserwację.

Drewno sosnowe ma także przystępną cenę, więc wykonane z niego meble nie zrujnują domowego budżetu. Łóżka, szafy i inne meble sosnowe można kupić w wielu kolorach, ponieważ sosna chętnie przyjmuje barwienie, a naturalna struktura drewna bardzo ładnie prezentuje się pod cienką warstwą farby.

Drewno sosnowe jest także antystatyczne. Oznacza to, że wokół mebli z tego materiału nie gromadzą się naelektryzowane pyłki kurzu. To świetna wiadomość dla alergików.

Wybieramy biurko sosnowe

Zadbane biurko sosnowe może stać się meblem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Żeby tak się stało, warto podczas zakupu wziąć pod uwagę cechy mebla. Oto ich lista:
Warstwa lakieru – drewno sosnowe jest stosunkowo miękkie, dlatego wykonane z niego meble powinny być pokryte grubą warstwą ochronnego lakieru. Dotyczy to głównie blatu, który jest narażony na ścieranie.
Wymiar blatu uzależniony jest nie tylko od przestrzeni, w której ma stanąć biurko. Warto wziąć pod uwagę także wielkość powierzchni roboczej — niektórzy muszą mieć jej dużo, innym wystarczy tylko miejsce na laptopa.
Szuflady i dodatkowe przegródki to elementy, które sprawiają, że biurko staje się jeszcze bardziej funkcjonalne. Im ich więcej, tym lepiej.
Dodatkowe funkcje zawsze się przydadzą. Wśród nich należy wymienić regulowaną wysokość i kąt nachylenia blatu, otwory i haczyki na kable lub wysuwany blat pod klawiaturę.
• Nie bez znaczenia jest także wygląd biurka, ale to już sprawa indywidualna. Wybór modeli jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak czyścić biurko sosnowe?

Biurko sosnowe łatwo jest czyścić i pielęgnować. Wystarczy, w razie potrzeby, przecierać je wilgotną, miękką ściereczką. Raz w miesiącu warto czyścić je specjalnym detergentem, który zakonserwuje drewno i sprawi, że nabierze głębokiego koloru.

Zadbane biurko sosnowe to mebel na lata. Będzie doskonale wyglądało zarówno w towarzystwie innych mebli wykonanych z tego materiału oraz jako naturalny element wśród industrialnych, metalowych szaf.