Biurko w salonie

Biurko w salonie

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Biurko w salonie-poradnik Westwing

Jeszcze niedawno mówiono, że nie należy zabierać pracy do domu. Dziś coraz więcej osób decyduje się na pracę przy swoim prywatnym biurku i bardzo sobie chwalą taki styl życia. Bez względu czy biurko służy do odrabiania lekcji, pisania poezji czy wykonywania obowiązków służbowych — musi być wygodne i stabilne. Coraz częściej spotyka się biurko w salonie. Niekiedy jest to mebel pomocniczy, w innych przypadkach korzysta się z niego codziennie.

Biurko jako mebel z dużym blatem do pisania znane jest już od XVIII wieku. Od tego czasu powstało wiele ciekawych projektów i modeli biurka. Dziś największy nacisk kładzie się na jego funkcjonalność — design jest sprawą drugorzędną. Podpowiadamy, jak wybrać i gdzie postawić biurko w salonie.

Biurko w salonie — za i przeciw

Biurko nie jest najważniejszym elementem wyposażenia salonu. Czasem jednak może się w nim przydać, a niekiedy, w mniejszych mieszkaniach, salon jest jedynym miejscem, w którym biurko może stanąć. Jak wiele nietypowych rozwiązań, biurko w salonie ma swoje plusy i minusy.

stylowe biurko w salonie

Plusy:

  • Salon jest centrum domowego życia, więc praca w nim pozwala na integrację z rodziną.
  • Komputer postawiony na biurku w salonie będzie ogólnodostępny — nikt nie będzie musiał znosić niechcianego towarzystwa w swoim pokoju
  • W dużym salonie można pozwolić sobie na większy mebel, nawet na biurko dwuosobowe.

Minusy:

  • Osoby, które do pracy potrzebują ciszy i skupienia nie powinny decydować się na biurko w salonie.
  • Biurko w salonie zajmuje sporo miejsca, nie zaleca się wstawiania go do małego pokoju.
  • Nadmiar dokumentów i biurowych akcesoriów na biurku może zakłócać poczucie domowego ładu.

Wstawiamy biurko do salonu

Biurko w salonie powinno stać w miejscu, w którym nie będzie nikomu przeszkadzało i będzie mogło być choć odrobinę oddzielone od domowego zgiełku. Do tego celu najlepsza będzie wnęka lub ustronny kąt pokoju. Dobrym rozwiązaniem może również okazać się oddzielenie lub zasłonięcie biurka stylowym parawanem. Dzięki temu, w prosty sposób, można uzyskać ustronny kącik do pracy.

składane biurko w salonie

Jeśli biurko ma stać w wyeksponowanym miejscu, warto zmniejszyć nieco jego biurowy charakter. Można to zrobić za pomocą designerskiej lampki, kwiatka w doniczce lub innych dekoracji.

Jak wybrać biurko do salonu?

Biurko w salonie może stać się ozdobą pokoju, jeśli zostanie odpowiednio dobrane.

czarne biurko w salonie

  • Styl i kolor biurka powinny pasować do pozostałych mebli w salonie
  • Wielkość biurka także ma znaczenie dla ogólnego wyglądu aranżacji. Zbyt duże biurko może przytłaczać, zbyt małe zginie między innymi meblami. Wielkość blatu roboczego należy dostosować do potrzeb użytkowników.
  • Warto także zwrócić uwagę na funkcjonalność biurka. Najlepiej, żeby było wyposażone w dodatkowe szufladki. Może mieć również wysuwany blat pod klawiaturę i specjalną nadstawkę pod monitor.