Biurko w sypialni

Biurko w sypialni

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Biurko w sypialni-poradnik Westwing

Biurko w sypialni wbrew pozorom może być bardzo dobrym rozwiązaniem. W ciągu dnia pomieszczenie to nie jest zwykle użytkowane, dzięki czemu panuje w nim spokój i zaciszny klimat, które sprzyjają skupieniu.  W niektórych przypadkach zaaranżowanie przestrzeni do pracy w sypialni jest konieczne z powodu niewielkiego metrażu mieszkania.

Biurko jest jednym z najważniejszych mebli w całym domu, więc warto je mieć. Jest wiele sposobów na to, by w sypialni sprytnie ukryć kącik do pracy. Jakie biurko dobrać by pasowało ono do całości pomieszczenia? Podpowiadamy, jak zaaranżować ten mebel w sypialni!

Ukryte biurko w sypialni

Biurko w sypialni można ustawić we wnęce z drzwiami od szafy — mogą być one przesuwane lub tradycyjne. W drugim przypadku na drzwiach warto umieścić haczyki, żeby pozawieszać na nich przybory, na przykład nożyczki. Po wewnętrznej stronie drzwi można wygospodarować również miejsce na tablicę korkową lub magnetyczną, na której będzie można zaczepiać ważne informacje, a żółte karteczki będą w jednym miejscu.
Jeśli biurko umieszczone jest za drzwiami przesuwnymi, można nad nim umieścić dodatkowe półki na dokumenty lub książki. Warto wygospodarować również miejsce na przyczepienie lub ustawienie lampki, która zapewni odpowiednie oświetlenie miejsca pracy.
Delikatniejszym sposobem na zakrycie biurka jest umieszczenie go za zasłonką lub kotarą. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się w sypialni, ponieważ zasłona będzie wyglądać nastrojowo i ocieplać wnętrze, nadając mu romantycznego klimatu.

Biurko w sypialni jako toaletka

Biurko w sypialni może pełnić rolę nie tylko miejsca do pracy, ale również być funkcjonalną toaletką. Eleganckie biurko w stylu prowansalskim z pewnością pomieści wszystkie kosmetyki, pędzle do makijażu i inne akcesoria, niezbędne do przygotowania się na wieczorne wyjście. Jeśli biurko ma spełniać funkcję toaletki, warto ustawić je pod ścianą, a nad nim powiesić lustro w zdobionej ramie. Sprawi to, że wnętrze będzie wyglądało niezwykle kobieco.

Biurko w kawalerce

Kiedy metraż całego mieszkania jest niewielki albo jest ono jednopokojowe, umieszczenie biurka w sypialni jest właściwie konieczne. Żeby zaoszczędzić miejsce, można pod oknem ustawić wąską, długą konsolę, która może pełnić funkcję biurka, a także półki na zdjęcia najbliższych osób.
Praca w sypialni wcale nie musi być czymś złym. Cisza i spokój, które zwykle tam panują pozwolą doskonale przygotować się do wygłoszenia referatu i zrobienia prezentacji na spotkanie z szefem. W takiej atmosferze można pracować niezwykle efektywnie, więc pozostanie jeszcze dużo czasu na odprężenie.