Biurko z nadstawką

Biurko z nadstawką

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Biurko z nadstawką-poradnik Westwing

W domowym miejscu do pracy i w pokoju ucznia główną rolę odgrywa funkcjonalne biurko. W sklepach dostępnych jest wiele modeli i rodzajów tego popularnego mebla. Można zdecydować się na biurko klasyczne z szufladami, nowoczesne o minimalistycznym wyglądzie, lub typowo młodzieżowe — pokryte kolorową farbą. Jednak do niewielkich pomieszczeń najlepiej jest wstawić biurko z nadstawką.

Nadstawka na biurku to nic innego jak niewielki regał z szufladkami i przegródkami. Pomaga on w utrzymaniu porządku nie tylko na blacie roboczym, ale także w całym pokoju. Podpowiadamy, jak wybrać i dlaczego warto mieć biurko z nadstawką.

Dlaczego warto kupić biurko z nadstawką

Biurko z nadstawką najlepiej sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na regał lub komodę na dokumenty. Ale to nie jedyna zaleta tego funkcjonalnego mebla. Oto pozostałe jego, cechy które sprawiają że warto go mieć:

  • Przegródki, półki i szuflady nadstawki pomogą posegregować dokumenty i książki, które zawsze będą pod ręką.
  • Niektóre nadstawki mają przewidziane specjalne miejsce na monitor. Ustawiony tam, nie zajmie miejsca na blacie roboczym.
  • Biurko z nadstawką pozwala oszczędzić miejsce i utrzymać porządek, a jego cena jest porównywalna do cen zwykłych biurek.
  • Nadstawki biurek dla dzieci często mają wymyślne kształty lub kolory, przez co te meble mogą stać się dodatkową dekoracją pokoju.

Jak wybrać biurko z nadstawką

Biurko z nadstawką ma większe gabaryty niż tradycyjny, prostszy model. Dlatego wybór mebla powinien być nieco bardziej przemyślany. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne podczas zakupów:

  • Biurko z nadstawką może być największym meblem w pokoju, dlatego jego wygląd ma duże znaczenie. Dobrze, żeby stylem dopasowało się do pozostałych mebli. Jeśli biurko ma stanąć w pokoju dzieci — musi się podobać samym zainteresowanym.
  • Nadstawka z zawartością może sporo ważyć, dlatego konstrukcja biurka musi być solidna. Najlepiej, żeby mebel był wykonany z drewna — to będzie gwarancja, że posłuży długie lata.
  • Liczbę półek i przegródek, a co za tym idzie wielkość nadstawki, warto dopasować do potrzeb. Do biurka młodzieżowego wystarczy niewielka nadstawka, a do biura lepiej dobrać większą nadstawkę.

Co do biurka?

Dobrze wybrane biurko zapewni komfort pracy. Jednak, aby biurko z nadstawką stało się jeszcze bardziej funkcjonalne, warto dobrać do niego pomocne akcesoria. Wśród nich warto wymienić organizer, który pomoże zebrać przybory do pisania w jednym miejscu.

Na biurku w eleganckim gabinecie mogą zagościć przedmioty, które nie są już niezbędnymi akcesoriami biurowymi, ale bez wątpienia są to dodatki z duszą. Wśród nich można wymienić kałamarz, globus oraz stylowy kalendarz biurkowy.

Biurko z nadstawką do pokoju dziecięcego

Biurka z nadstawką to idealne meble do pokoju dziecięcego. Liczne półki, przegródki i szafki pozwolą wygodnie poustawiać książki, zeszyty i inne szkolne drobiazgi, które powinny być zawsze w zasięgu ręki. Niewielka nadstawka umieszczona w rogu biurka przyda się również zapalonym graczom. Monitor komputera powinien być ustawiony w odległości około 40-75 cm od oczu dziecka. Nie należy ustawiać go zbyt wysoko, aby dziecko nie musiało zadzierać głowy, ani zbyt nisko, aby nie musiało jej nadmiernie pochylać. Nadstawki i szafki najlepiej sprawdzają się na biurkach z szerokim blatem, na których bez problemu mieści się klawiatura, myszka i inne akcesoria. Meble do pokoju dziecięcego zawsze warto też dodatkowo ozdobić:

  • kolorowe okleiny — samoprzylepne arkusze z rysunkami popularnych bohaterów bajek i wesołymi wzorami idealnie wpiszą się w wystrój pokoju dziecięcego.
  • naklejki na meble — to szybki sposób na udekorowanie biurka. Przystosowane specjalnie do drewnianych powierzchni naklejki nie pozostawiają żadnych lepkich śladów, kiedy się znudzą wystarczy je tylko delikatnie podważyć i usunąć. Oprócz naklejek o stricte dekoracyjnym charakterze można zdecydować się na te przedstawiające mapę świata, matematyczne wzory lub tabelę pierwiastków.

Biurko z nadstawką i inne meble do pokoju dziecięcego — poznaj ofertę Westwing!

Westwing to pierwszy w Polsce internetowy klub zakupowy zajmujący się sprzedażą mebli i akcesoriów do domu. Znaczną część naszej oferty stanowią produkty zaprojektowane z myślą o aranżacji domowego gabinetu, biblioteki i biura, między innymi: biurka, szafy biurowe, szafy z witryną, szafki, oświetlenie, krzesła i fotele do biura oraz akcesoria papiernicze. Oferowane przez nas meble to gwarancja wysokiej jakości i oryginalne, niepowtarzalne wzornictwo. I w Twoim domu mogą zagościć najnowsze wnętrzarskie trendy! Wypełnij zamieszczony na naszej stronie formularz i dołącz do klubu Westwing! Codziennie setki produktów przecenionych nawet do 70%! Zarejestruj się na Westwing i urządź dom marzeń!