Blaty marmurowe

Blaty marmurowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Blaty marmurowe-poradnik Westwing

Jedną z najbardziej eksploatowanych powierzchni w kuchni są blaty. Dlatego też należy wybierać modele, które posiadają wysoką jakość oraz trwałość. Słyną z tego blaty marmurowe. To ponadczasowy wybór, ponieważ modele te były popularne już wiele lat temu i od tamtej pory nie wychodzą z mody. Produkuje się je także na zamówienie, dzięki czemu można je dopasować nawet do niestandardowych szafek. Ponadto są odporne na zarysowania oraz wysoką temperaturę, co w kuchni jest szczególnie ważne. Można je również umieścić w łazience. Będą służyły jako blat komody z wbudowanym zlewem. Podpowiadamy, dlaczego blaty marmurowe zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Funkcjonalne blaty marmurowe

Blaty marmurowe, jak i inne, kamienne modele, są odporne na wysoką temperaturę, co jest niezmiernie ważne w kuchni. Nie trzeba za każdym razem kłaść podkładki, aby móc postawić na nich gorący garnek. To duże ułatwienie dla miłośników gotowania. Co więcej, również są odporne na zarysowania, choć wymagają one zaimpregnowania na etapie produkcji. Podczas ich użytkowania, warto odświeżyć impregnację raz na jakiś czas. Jest to zależne od ich użytkowania. Do czyszczenia blatów marmurowych najlepiej jest używać specjalnych preparatów do wyrobów z kamienia. Dzięki temu będzie można cieszyć się nimi przez długi czas! Poza tym marmur z czasem nabiera oryginalnego charakteru i nadal elegancko się prezentuje.

Blaty marmurowe w prowansalskim stylu

Blaty marmurowe wspaniale będą się prezentować w prowansalskich aranżacjach. W tym wypadku najlepiej wybierać jasne, beżowe modele, które rozświetlą przestrzeń i wpiszą się w filozofię tego stylu. Co więcej, świetnie się komponują z białymi meblami, zasłonami oraz dodatkami. Aby nieco stonować prowansalską aranżację, warto zdecydować się na blat marmurowy, który posiada wbudowany zlew z tego samego materiału. Dzięki temu element ten nie wyróżnia się. To dobre rozwiązanie także w łazience. Dobrze sprawdzą się w niej blaty marmurowe, które dopasowane są do prowansalskiej komody ze zlewem. Taki mebel prezentuje się ekskluzywnie i efektownie. Ponadto kamień to materiał niepalny, który długo się nagrzewa, dlatego idealnie sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i łazience!

Blaty marmurowe jako parapet

Blaty marmurowe są ciekawą alternatywą dla standardowych parapetów. Dobrze sprawdzą się w tej roli, szczególnie, jeśli na parapecie chce się umieścić kwiaty. Blaty marmurowe są odporne na wilgoć oraz zarysowania, dlatego będą mogły posłużyć w pomieszczeniu przez długi czas. Co więcej, mają elegancki wygląd, dlatego sprawdzą się w tradycyjnej, stylowej aranżacji. Zapewne zadowoloną gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu.