Bukiet ślubny

Bukiet ślubny

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Bukiet ślubny-poradnik Westwing

Nie tylko suknia, welon i makijaż składają się na wizerunek każdej Panny Młodej. Bukiet ślubny to jeden z najważniejszych elementów ceremonii zaślubin. Niezależnie od pory roku wiązanka to nie tylko stylowy dodatek. Starannie dobrane kwiaty będą zdobić, odzwierciedlać charakter kobiety oraz podkreślą niepowtarzalny charakter uroczystości. Warto dobrze przemyśleć ich wybór! Westwing podpowiada, czym się kierować wybierając bukiet ślubny, jak wybrać styl i rozmiar wiązanki w zależności nie tylko od charakteru uroczystości i Panny Młodej, ale także od faktury i kroju ślubnej sukni.

Bukiet ślubny – jak wybierać?

Uroda ślubnych kwiatów to nie wszystko. Należy dobrze zastanowić się nad stylem i rozmiarem wiązanki. Wiązanka nie powinna być większa niż połowa szerokości bioder panny młodej w sukni ślubnej! Drugim ważnym aspektem jest wygoda – kwiaty w wiązance powinny być umocowane tak, by nic się nie wysuwało ani nie wypadało. Bukiet nie powinien brudzić ani niszczyć sukienki, dlatego należy wystrzegać się sztucznie barwionych kwiatów oraz materiałów, które mają ostre zakończenia. Wiązanka powinna dobrze „leżeć” w ręce, by Pannie Młodej było wygodnie ją trzymać.

Ważny jest także kształt bukietu. Bukiet-kaskada pasuje do sukien klasycznych i skromnych, bukiet w kształcie berła – do kreacji i fryzur bardziej awangardowych, a bukiet typu nosegay, w którym łodygi kwiatów są ściśle związane, doskonale prezentuje się w różnych stylizacjach, także tych, gdzie dużą rolę odgrywają dekoracje i dodatki w kolorach innych niż biel.

Piękno i szyk

Decydując się na bukiet ślubny warto wybierać kwiaty sezonowe. Kwiaty sprowadzane na zamówienie mogą być bardzo drogie! W kwietniu i maju królują bzy, konwalie i tulipany; latem – piwonie, lawendy, słoneczniki; w sierpniu i wrześniu – dalie, cynie, wrzosy, a zimą – amarylisy i gałązki drzew iglastych. Każda Panna Młoda znajdzie coś dla siebie! Również tradycyjne róże nigdy nie wychodzą z mody. Panny Młode, które kochają nieśmiertelną klasykę, nie popełnią błędu decydując się na proste, czyste kompozycje z jasnych, białych lub kremowych kwiatów lilii lub orchidei. Panie, które nie chcą popaść w stylową monotonię, mogą zastąpić tradycyjne wiązanki bukietami kwiatów ogrodowych lub polnych. Bukiet rodem z leśnej polany powinien zostać stworzony z kwiatów o delikatnej, dzikiej naturze, takich jak rumianki, chabry, maki, margaretki, bez, wrotycze, nawłocie, goździki, pachnący groszek oraz gerbery, trawy i zboża. Pięknie prezentują się także naparstnice, malwy i piwonie. Polne bukiety powinny wyglądać tak, jakby kwiaty zostały świeżo zebrane i „przypadkowo” połączone w niezwykłe naręcze. Osoby pobierające się na plaży mogą pomyśleć o ozdobieniu bukietu morskimi dodatkami: muszle i rozgwiazdy będą pięknie wyglądać na tle białych i niebieskich kwiatów. Ciekawym trendem są także wiązanki zawierające „jadalne” elementy. W pachnącym bogactwem pól bukiecie można przecież wykorzystać gałązkę malin, niedojrzałe truskawki i małe jabłuszka.

Aby bukiety ślubne jak najdłużej cieszył oczy, warto zabezpieczyć je przed zwiędnięciem – na przykład za pomocą kleju do żywych kwiatów. Bukiety polne po ceremonii należy wstawić do wazonu ze świeżą wodą. Piękne, świeże kwiaty dodadzą uroku ślubnej ceremonii!