Butelka na ocet

Butelka na ocet

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Butelka na ocet-poradnik Westwing

Przechowywanie produktów spożywczych przysparza niekiedy wielu kłopotów. Większość osób nie chce, aby żywność była nieestetycznie poupychana w szafkach i szufladach, więc próbuje wyeksponować ją w bardziej widocznych miejscach. Z pomocą przychodzą im specjalne kuchenne pojemniki. Jednym z najchętniej wykorzystywanych akcesoriów jest butelka na ocet. Pełni ona zarówno funkcje praktyczne, sprawiając, że ocet nie wietrzeje i zachowuje swoje właściwości, jak również dekoracyjne, tworząc z innymi tego typu gadżetami unikalną aranżację. Radzimy, na co zwracać uwagę, aby butelka na ocet stała się nieodzownym kuchennym pomocnikiem.

Butelka funkcjonalna i ozdobna

W polskiej kuchni wykorzystuje się duże ilości octu. Płyn ten służy do naturalnego konserwowania żywności, np. przetworów owocowych i warzywnych, a także do przyprawiania i zakwaszania potraw. Aby ocet przez długi czas zachował swoje właściwości, należy odpowiednio go przechowywać. Najlepszym rozwiązaniem jest specjalna butelka na ocet, która nie dość, że uchroni ciecz przed wietrzeniem, to jeszcze wyeksponowana na półce znakomicie udekoruje kuchnię.

Butelka na ocet to bardzo funkcjonalny rodzaj naczynia. Z powodzeniem może służyć również do przechowywania innych płynów, np. oleju lub oliwy. Co więcej, jeśli ustawi się obok niej zestaw przypraw w ozdobnym stojaku, solidne noże, piękne kryształowe karafki, młynki do soli i pieprzu, butelki na oliwę oraz inne tego typu akcesoria, stworzy wraz z nimi unikalną aranżację, która udekoruje każdą kuchnię.

Butelka na ocet – jaką wybrać?

Kupując butelkę na ocet należy zastanowić się, jaki model będzie najbardziej praktyczny. W sklepach znaleźć można rozmaite produkty, a ich zakup zależy od indywidualnego gustu.

  • Butelka na ocet ze szkła – występuje w wielu kształtach, począwszy od klasycznych, przez smukłe, pękate, aż po ekstrawaganckie naczynia przypominające chemiczne probówki. Szkło może być natomiast przezroczyste lub barwione.
  • Butelka na ocet z ceramiki – oprócz funkcjonalności, charakteryzuje się bardzo ozdobnym wyglądem, gdyż często jest udekorowana kolorowymi malunkami lub nadrukami przedstawiającymi rozmaite motywy.
  • Butelka na ocet z dozownikiem – może być zarówno szklana, jak i ceramiczna, ale zamiast tradycyjnej zakrętki jest wyposażona w praktyczny dozownik, umożliwiający precyzyjne odmierzenie potrzebnej ilości płynu.
  • Butelka na ocet z lejkiem – jej główną cechą charakterystyczną jest bardzo cienka szyjka, przypominająca kształtem lejek. Zamyka się ją za pomocą zakrętki lub korka, a umożliwia ona wypływanie cieczy bardzo cienkim strumieniem.

Aranżacyjne wskazówki

Wybierając butelkę na ocet warto zastanowić się, czy designem będzie ona pasowała do ogólnego wystroju kuchni. Tą w stylu rustykalnym świetnie udekoruje butelka na ocet umieszczona w koszyczku wykonanym z wikliny. Plecionki i naturalne materiały to główna cecha stylu rustykalnego. W kuchni w stylu angielskim sprawdzi się produkt wykonany z ceramiki oraz udekorowany motywem kwiatowym. Z kolei kuchnia urządzona na wzór grecki zyska śródziemnomorskiego charakteru, jeśli na półce stanie szklana butelka na ocet z korkiem.

Tego typu akcesoria sprawdzą się także we wnętrzach nowoczesnych. W kuchni w stylu skandynawskim idealna butelka na ocet powinna mieć klasyczny, zaokrąglony kształt. W pomieszczeniu minimalistycznym świetnie wyglądać będzie naczynie przypominające wyglądem chemiczną probówkę. Dobrym wyborem do kuchni w stylu industrialnym będzie natomiast butelka na ocet z metalowym, błyszczącym dozownikiem.

Butelka na ocet jest dla wielu osób zwyczajnym przedmiotem, który ma ułatwiać codziennie przygotowywanie posiłków. Jednak dzięki naszym poradom może ona stać się również oryginalną kuchenną ozdobą – wprowadź ją więc do swojego domu!