Czarne meble kuchenne

Czarne meble kuchenne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Czarne meble kuchenne-poradnik Westwing

Czerń to kolor pełen sprzeczności. Jednym skojarzy się z posępnością i mrokiem, innym — z klasyczną elegancją. Wykorzystanie czerni w aranżacjach wnętrz bywa ryzykowne. Wymaga odwagi i wyczucia. Kolor czarny łatwo może zdominować przestrzeń, sprawiając, że stanie się ona ciemna. W ostatnich sezonach modne jest aranżowanie kuchni w kolorze czarnym. Czarne meble kuchenne szczególnie dobrze sprawdzają się w kuchniach urządzonych w duchu nowoczesnego minimalizmu. Sprawiają, że przestrzeń wydaje się bardziej uporządkowana. Doskonale sprawdzają się również w połączeniu z meblami i dodatkami fornirowanymi oraz tymi w żywych, wyrazistych kolorach.

Czarne meble kuchenne — elegancki minimalizm

Szafki z czarnymi frontami w kuchni to wybór dla tych, którzy stawiają na nowoczesne aranżacje wnętrz i cenią minimalizm. Wnętrza, w których dominuje barwa czarna są mniej przytulne, za to bardzo eleganckie i oryginalne. Czarne meble kuchenne, podobnie jak białe, wprowadzą poczucie przestrzennego ładu. Wyjątkowo dobrze w nowoczesnych stylizacjach prezentują się czarne meble kuchenne z płyty MDF, których fronty są lakierowane na wysoki połysk.

Szafki o lśniącej powierzchni doskonale sprawdzają się w przestronnych i wysokich kuchniach. W mniejszych mieszkaniach, gdzie kuchnia łączy się z salonem, pomogą powiększyć optycznie przestrzeń. Należy pamiętać, że czarne meble kuchenne tego typu trzeba utrzymywać w idealnej czystości. Na lakierowanych frontach widać nawet drobne zabrudzenia i smugi. Alternatywą dla nich są czarne meble kuchenne z matowymi frontami. Te z kolei nadadzą kuchni bardziej kameralny i stonowany charakter. Najlepiej, by czarne meble kuchenne w stylu nowoczesnym miały bardzo proste kształty. Ważne, by tworzyły jednolitą całość tak, jakby zlewały się w jedno.

Czarne meble kuchenne — z czym je łączyć?

Czerń w kuchni to odważny wybór. Jeszcze odważniej i ciekawiej będzie, gdy połączy się ją z inną barwą. Z jakimi kolorami można łączyć czarne meble kuchenne? Oto kilka propozycji:

Z bielą — czarne meble kuchenne w połączeniu z białymi to klasyka, która zawsze się sprawdzi. Czarno-biała kuchnia będzie mieć różny charakter w zależności od tego, która z barw będzie dominować. Biel znakomicie rozjaśni przestrzeń z czarnymi meblami, sprawi, że wnętrze wyda się bardziej przestronne i przyjazne.

Czarne meble kuchenne w białej aranżacji

Z elementami fornirowanymi — ciepły kolor drewna oraz widoczne usłojenia plus czerń to połączenie doskonałe. Kuchnia, w której łączą się meble czarne i fornirowane o frontach na wysoki połysk, nie straci swojego awangardowego charakteru, zyska natomiast sporo szlachetnego ciepła.

Czarne meble kuchenne drewniane

Z czerwienią — rozwiązanie dla osób, które nie obawiają się śmiałych zestawień kolorystycznych. Czarne meble kuchenne w połączeniu z czerwonymi dodadzą wnętrzu ekstrawaganckiego i odrobinę prowokacyjnego charakteru. Czerń z czerwienią to zestawienie drapieżne, choć jednocześnie eleganckie.

Czarne meble kuchenne do jadalni

Czarne meble kuchenne to idealny wybór dla tych, którzy cenią minimalizm oraz ektrawagnację. Ich kolor zawsze jednak będzie na czasie.