Czarne poduszki

Czarne poduszki

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Czarne poduszki-poradnik Westwing

Aranżacje black & white cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników ponadczasowego szyku. Modern classic i glamour to zaś wiodące style, które korzystają z tego trendu dekoracyjnego. Meble to jeden aspekt aranżacji – równie istotne są dekoracje oraz akcesoria. Czarne poduszki to swoisty must have we wnętrzu, w którym królują biel i czerń. Poszewki na poduszki wykonuje się z różnorodnych materiałów. Prym wiedzie bawełna oraz poliester, jednak fani szykownych dodatków powinni zwrócić też uwagę na jedwab, plusz oraz skórę naturalną i ekologiczną. Jak odnaleźć się w tym bogactwie możliwości? Oto krótki poradnik.

Czarne poduszki w aranżacji

Dekoracyjne i praktyczne zastosowanie czarnych poduszek to niemal temat rzeka. Najpowszechniejsze są poduszki o wymiarach 40×40 cm. Mogą się pojawić zarówno w sypialni, jak i salonie jako dekoracja łóżka bądź sofy. Z kolei w kuchni nie powinno zabraknąć eleganckich poduszek na krzesła. Większe modele z powodzeniem odnajdują się w roli samodzielnych siedzisk, szczególnie jeśli przybędą liczni goście. W przestronnym domu można też porozkładać dekoracyjne czarne poduszki w różnych miejscach, na przykład na parapetach. Warto pamiętać o poduszkach przeciw przeciągom, które pozwalają jeszcze lepiej ocieplić mieszkanie. Możliwości jest mnóstwo, jednak czarne dodatki są bardzo wyraziste i w nadmiarze mogą przytłaczać aranżację. Dlatego warto zachować równowagę pomiędzy czarnymi a białymi elementami.

Eleganckie dodatki

Kolor czarny stanowi synonim ponadczasowej elegancji. Nic więc dziwnego, że modny styl glamour wykorzystuje niezwykłe walory tej barwy. Czarne poduszki mogą zyskać szykowny wygląd – kluczem jest materiał, z jakiego wykonano poszewkę.

  • Jedwab – nieco chłodny w dotyku, gładki i delikatny. Czaruje magicznym połyskiem, dlatego jest jednym z najelegantszych materiałów. Czarna poduszka z jedwabną poszewką stanowi zatem idealny wybór do aranżacji glamour.
  • Skóra – naturalna i ekologiczna. Każda z nich prezentuje się zjawiskowo w eleganckim wystroju. Czarne poduszki skórzane są często dekoracyjnie pikowane, dlatego najlepiej czują się na szykownej sofie ze skórzaną tapicerką.
  • Plusz – czyli elegancka tkanina z okrywą runową, puszysta i lśniąca. Pluszowe czarne poduszki świetnie sprawdzają się w wytwornym salonie z pałacową nutą.

Przytulne dekoracje

Lśniące powierzchnie warto zestawić z bardziej matowymi, co efektownie dynamizuje aranżację, a przy okazji dodaje jej przytulności. Dlatego obok poduszek skórzanych czy jedwabnych mogą się pojawić bawełniane albo wełniane. Warto pamiętać, że naturalna bawełna jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości – wystarczy uprać ją w pralce. Ponadto wyróżnia się dużą solidnością, stanowi więc wybór na lata. Z kolei wełna wspaniale ogrzewa, ocieplając wystrój także optycznie. W eleganckiej sypialni lub szykownym salonie czarne poduszki w wełnianych kubraczkach nie zaburzą harmonii wystroju, a tylko wprowadzą do niego odrobinę sielskości i naturalności. Warto wybierać modele o grubych splotach z charakterystycznymi warkoczykami. Choć to design znany od dawna, w ostatnich latach przebojem wkroczył na salony. W wełniane kubraczki ubiera się też pufy.

Mówi się, że luksus tkwi w szczegółach. Spoglądając na czarne poduszki, można się zgodzić z tym stwierdzeniem. Ich wysublimowana elegancja czaruje i urzeka każdego dnia.