Czarne ramki na zdjęcia

Czarne ramki na zdjęcia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Czarne ramki na zdjęcia-poradnik Westwing

Kluczem do aranżacyjnego sukcesu jest umiejętny dobór mebli i dekoracji. Te ostatnio pozwalają nadać wnętrzu indywidualny charakter, podkreślić zainteresowania oraz pasje domowników. Czarne ramki na zdjęcia stanowią piękną oprawę dla fotografii w konwencji black & white. Dodają aranżacji przytulności i kreują magiczny klimat inspirowany dawnymi epokami. Współczesny portret czy ikona światowego kina? W czarnej ramce każde z tych zdjęć zyska elegancką oprawę. Co warto wiedzieć o tych wspaniałych detalach? W jakich stylach aranżacyjnych najpiękniej się prezentują? Przeczytaj nasz inspirujący poradnik.

Uniwersalne dekoracje

Choć ramki na zdjęcia przyjmują coraz bardziej fantazyjne formy, prostota i klasyka designerska nigdy się nie znudzi. Dowodem są czarne ramki na zdjęcia. Kluczem do ich sukcesu jest to, że najlepiej podkreślają piękno fotografii, szczególnie tych w konwencji black & white. Typowa ramka ma wymiary 10×15 cm, a więc jest dopasowana do standardowego zdjęcia. Niemniej szerokość i wysokość ramki łatwo dobrać odpowiednio do posiadanych fotografii. Kolejny aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest materiał, z jakiego wykonano dekorację. Najczęściej będzie to tworzywo sztuczne, drewno albo lakierowany metal. Wyższa cena ramki powinna iść w parze z solidnością wykonania. Modele lakierowane na wysoki połysk muszą być odporne na zarysowania, ponieważ na czarnej powierzchni nawet drobne uszkodzenie jest od razu widoczne.

Jakie zdjęcia eksponować w czarnych ramkach?

Czarne ramki na zdjęcia to wymarzona oprawa dla czarno-białych fotografii. Mogą to być zarówno autoportrety i wizerunki bliskich sercu osób, jak i inspirujące postacie ze świata kultury.

  • Portrety – mimo rozwoju technologii fotograficznych czarno-białe zdjęcia cieszą się niesłabnącą popularnością. To przedstawienia z duszą, mające w sobie nutkę nostalgii i romantyzmu.
  • Ikony światowego kina – eleganckie czarne ramki na zdjęcia to efektowna oprawa dla wizerunków takich gwiazd, jak Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Marlon Brando, Paul Newman czy James Dean. Warto też sięgnąć do złotego wieku Hollywood, w którym do historii kina przeszli między innymi Bette Davis, Greta Garbo, Joan Crowford, Clark Gable, Pola Negri i Rudolf Valentino.
  • Fotografie miast – magiczny Paryż, tętniący życiem Londyn czy wspaniały Nowy Jork z szalonych lat 20.? Czarna ramka podkreśli urok tych niezwykłych miejsc uwiecznionych na zdjęciach.

Czarne ramki na zdjęcia w aranżacji

Do jakich aranżacji wybierać czarne ramki na zdjęcia? Choć to design uniwersalny, w niektórych stylach wnętrzarskich wyjątkowo udanie ujawniają swój czar:

  • Glamour – do takich wnętrz warto wybierać czarne ramki na zdjęcia lakierowane na wysoki połysk. Czerń wspaniale współgra z połyskującymi dodatkami. Szczególnie w eleganckim wnętrzu black & white nie może zabraknąć czarnych ramek.
  • Scandi – choć styl skandynawski to przede wszystkim biel, czarne detale dodają mu uroku.
  • Styl industrialny – czarne ramki na zdjęcia pozwalają wprowadzić do wnętrza klimatyczne fotografie, które subtelnie przełamują industrialny chłód.
  • Styl minimalistyczny – czyli modne wydanie aranżacji modern. Czarne ramki na zdjęcia, proste w formie, wspaniale komponują się z minimalistycznym wystrojem.

Fotografie to najpiękniejsze wspomnienia i inspiracje zaklęte w magicznej formie. Zdjęcia czarno-białe nigdy nie wyjdą z mody, a najlepszą dla nich oprawę stanowią czarne ramki. Warto podarować sobie i aranżacji takie klimatyczne dekoracje.