Czarny obrus

Czarny obrus

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Czarny obrus-poradnik Westwing

Czerń to intensywny głęboki kolor, który jest często wykorzystywany w designerskich aranżacjach. Cieszy się on popularnością zapewne za sprawą tego, że doskonale współgra niemal z każdą barwą. W sklepach dostępne są czarne meble oraz dodatki. Jednym z oryginalnych ozdób jest czarny obrus. Będzie on stanowił dekorację stołu, która podkreśli wszystkie elementy na nim się znajdujące — zastawę, sztućce, wazon, serwetki. Pozwoli on także ukryć ewentualne mankamenty mebla, dlatego też jest funkcjonalny. Powszechne opinie, że czarny obrus pasuje jedynie do nowoczesnych wnętrz, są nieprawdziwe. W klasycznym pomieszczeniu taki dodatek równie dobrze się prezentuje. Podpowiadamy, dlaczego czarny obrus to wyjątkowe nakrycie stołu, które zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Designerski czarny obrus

Obrus to dodatek, który powinien pasować do stylu wnętrza. Tradycyjny obrus z ozdobnymi wzorami nie sprawdzi się raczej w modernistycznej lub awangardowej aranżacji. Kolorystyka nakrycia także powinna współgrać z resztą pomieszczenia. Tak jest również w przypadku czarnych obrusów. Jednolite modele świetnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, którym nadadzą oryginalności. W tradycyjnych również będą się odpowiednio prezentować, lecz bezpieczniej jest wybrać te produkty, na których widnieją na przykład białe kwiaty, kropki lub kratka. Dzięki temu nie będą kontrastować z aranżacją, lecz stanowić jej uzupełnienie.

Czarny obrus – praktyczne porady

Czarny obrus to designerski dodatek do wnętrza. Aby jednak dobrze się prezentował, powinien być odpowiednio dobrany do stołu. Podczas dopasowywania go do konkretnego mebla, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

  • Zwisająca część czarnego obrusa powinna lekko rolować się na kolanach, podczas siedzenia przy stole. Jeśli zwisa zbyt dużo materiału, uniemożliwia on komfortowe wstawanie oraz siadanie przy meblu, ponieważ istnieje możliwość zsunięcia nakrycia.
  • Jeśli stół jest stylowy i ma na przykład zdobione nogi lub inne ciekawe elementy, lepiej zdecydować się na zwisający materiał, którego długość wynosi mniej niż 20 cm. Taki model pozwoli wyeksponować mebel.
  • Sztywna tkanina czarnego obrusa nie powinna mieć krótszego zwisu niż 20 cm. Tego rodzaju materiały nie opadają naturalnie poza mebel. Na przykład centymetrowy fragmenty układają się niczym daszek, co nie wygląda elegancko ani estetycznie.
  • Jeśli czarny obrus chce się umieścić na ławie, lepiej zdecydować się na krótszy zwis, na przykład o długości 15 cm. Zbyt duży obrus prezentuje się na ławie niezbyt estetycznie.

Czarny bieżnik

Drewniany stół z rzeźbionymi bokami lub model z laminowanego drewna to atrakcyjne dla oka meble. Jeśli więc nie chce się ich zakrywać obrusem, warto zdecydować się na czarny bieżnik. Powinien być on dłuższy o około 40 cm od długości stołu, aby efektownie zwisał po obu stronach mebla.

Bieżnik to oryginalne nakrycie, które jednak nie zabezpieczy stołu przed wszelkimi uszkodzeniami lub zabrudzeniami. Dlatego tez warto zaopatrzyć się w prostokątne podkładki. Popularne są modele plastikowe oraz drewniane. Zabezpieczą one blat stołu oraz będą się na nim atrakcyjnie prezentować!