Czerwone ramki na zdjęcia

Czerwone ramki na zdjęcia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Czerwone ramki na zdjęcia-poradnik Westwing

Jaka jest recepta na udaną aranżację wnętrz? To przede wszystkim harmonijna kompozycja mebli i dodatków. Drobiazgi i dekoracje mają ogromną moc – to one przyprawiają wystrój, dodają mu rumieńców oraz pozwalają podkreślić i wyeksponować pasje domowników. Czerwone ramki na zdjęcia są praktycznymi akcesoriami, które podnoszą temperaturę aranżacji. Wprowadzają do niej energetyczną, ognistą barwę, a także przykuwają wzrok gości. Stanowią znakomitą oprawę dla zdjęć ukochanych osób – w końcu czerwień to kolor serca! Czerwone ramki na zdjęcia najlepiej prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, glamour oraz industrialnych. Co warto o nich wiedzieć i jak je wkomponować w wystrój?

Aranżacyjna moc czerwonych dodatków

Czerwień jest jedną z najmocniejszych i najwyrazistszych barw w aranżacji. Dodaje energii, motywuje do działania i ociepla wnętrze. W nadmiarze może być jednak męcząca, dlatego warto ją wprowadzać za pomocą pojedynczych akcentów. W tej roli idealnie sprawdzają się czerwone ramki na zdjęcia. Ich moc warto wykorzystać w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych, które często wydają się chłodne. Czerwień świetnie podniesie temperaturę i przełamie monotonię zarówno w aranżacji black & white, jak i w minimalistycznym królestwie szarości. Czerwone ramki sprawdzą się do eksponowania zdjęć bliskich sercu osób, czarno-białych portretów czy artystycznych fotografii. Warto stworzyć wieloelementową kompozycję i zestawić duże ramki z tymi o wymiarach 9×13 czy 10×15 cm. To, jaki efekt aranżacyjny zapewnią, w dużej mierze zależne jest od materiału wykorzystanego do produkcji ramki.

Materiał ma znaczenie

Czerwone ramki na zdjęcia powstają zarówno z drewna, metalu, jak i nowoczesnych tworzyw sztucznych. Każdy z tych materiałów ma inne walory dekoracyjne:

Ramki metalowe – zwykle lakierowane na wysoki połysk. Czerwień na gładkim metalu jest bardziej ognista i wydaje się intensywniejsza. Ramki metalowe są przy okazji bardzo wytrzymałe. Kluczem jest wysoka jakość farby czy lakieru, co zabezpiecza materiał przed korozją.

Ramki drewniane – to tradycyjne, przytulne, a przy tym efektowne akcesoria. Do aranżacji klasycznych lepiej wybierać ramki subtelnie postarzane.

Ramki z tworzyw sztucznych – w tej grupie wyróżniają się dekoracje wykonywane z żywic syntetycznych. Ich dużą zaletą jest niska cena, co jednak nie idzie w parze z gorszą jakością. Ramki z żywicy przyjmują niekiedy fantazyjne formy, ponieważ materiał ten jest wyjątkowo plastyczny. To dekoracje lekkie, przyjemne dla oka i efektowne.

Czerwone ramki na zdjęcia a style wnętrzarskie

Czerwień nie jest barwą uniwersalną, tak jak biel czy szarość. Warto zatem wiedzieć, w jakim wystroju najlepiej zaprezentują się czerwone ramki na zdjęcia:

Styl nowoczesny – czerwone ramki na zdjęcia dodają rumieńców aranżacjom minimalistycznym. Warto je wprowadzać także do stylizacji inspirowanych pop-artem. W nich ceni się mocne akcenty kolorystyczne i fantazyjne formy!

Styl glamour – czerwone ramki na zdjęcia świetnie zaprezentują się na tle czarno-białych i srebrzystych mebli oraz dekoracji. Czerwień w takim otoczeniu nabiera szykownej elegancji.

Styl industrialny – barwne dodatki idealnie przełamują chłód wystroju industrialnego. Czerwone ramki na zdjęcia pięknie prezentują się też w loftach inspirowanych barwami ziemi. Doskonale uzupełniają ciepłą paletę barw opartą na brązach.

Jak dodać aranżacji rumieńców? Najlepiej za pomocą praktycznych drobiazgów. Już jedna czerwona ramka sprawi, że ulubione zdjęcie zyska więcej uroku!