Czerwone zasłony

Czerwone zasłony

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Czerwone zasłony-poradnik Westwing

Aranżacja okna to nie lada wyzwanie. Powieszone w nim firanki, zasłony lub rolety muszą nie tylko chronić prywatność właścicieli mieszkania. Również mają za zadanie dekorować wnętrze i nadawać mu wyjątkowy charakter. Wśród funkcjonalnych ozdób, które można powiesić w oknie na szczególną uwagę zasługują czerwone zasłony. Mogłoby się wydawać, że to wybór dla odważnych miłośników nowoczesnych wnętrz, jednak doskonale ozdobią także klasyczne aranżacje. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na czerwone zasłony.

Czerwony – kolor miłości i nie tylko

Kolor czerwony najczęściej nazywany jest kolorem miłości. W okolicach święta zakochanych ulice, sklepy i restauracje zmieniają się w krainy czerwonych serduszek i innych dekoracji.

Jednak we wnętrzach kolor czerwony może mieć zbawienny wpływ na samopoczucie domowników. Według feng shui czerwona barwa symbolizuje siłę i przemianę. Ma wzmacniać obszary odpowiadające za karierę i prestiż. Dlatego warto do umieścić w gabinecie lub domowym biurze.

Kolor czerwony jest także kojarzony z bogactwem i obfitością. To powód, dla którego idealnie spisze się w kuchni, salonie i jadalni.

Warto pamiętać, że barwa czerwona jest intensywna, jeśli będzie jej zbyt dużo, wypoczynek w domy może być utrudniony. Dlatego czerwone zasłony warto zestawić z innymi dekoracjami w stonowanych kolorach.

Czerwone zasłony w aranżacji wnętrz

Czerwone zasłony mogą być uszyte zarówno z lekko prześwitującego materiału, jak i tkaniny wyglądającej jak z teatralnej sceny. Dzięki temu można wybrać model pasujący do każdego stylu aranżacyjnego. Oto kilka przykładów:

  • Czerwone zasłony z pluszu lub podobnego materiału będą dobrze korespondowały we wnętrzu w stylu klasycznym lub glamour. Najlepiej powiesić je w dużym oknie – w przeciwnym razie mogą przytłoczyć aranżację.
  • Zasłony z czerwonego płótna doskonale sprawdzą się w stylach, w których stawia się na naturalne materiały. Może to być nowoczesne scandi lub rustic.
  • W lofcie czerwone akcenty są bardzo popularne, dlatego warto powiesić w nim także zasłony w tym kolorze. Można je uszyć z materiału z recyklingu – to bardzo modne rozwiązanie!

Wieszamy czerwone zasłony

Zasłony będą jeszcze ładniejszą dekoracją, jeśli będą odpowiednio powieszone. W tym celu należy zaopatrzyć się w elegancki karnisz. Czerwone zasłony najlepiej będą wyglądały na srebrnym lub białym modelu. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni system wieszania. Można zdecydować się na tradycyjne żabki, które wiszą na tradycyjnym karniszu lub karnisz rurkę – wówczas zasłony muszą mieć specjalne, okrągłe otwory, troczki lub szelki na samej górze.

Czerwone zasłony dodadzą wnętrzu przytulności i elegancji. W połączeniu z innymi dekoracjami w tym kolorze stworzą oryginalną aranżację. Stawiamy na czerwień !