Dekoracje na urodziny dziecka

Dekoracje na urodziny dziecka

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dekoracje na urodziny dziecka-poradnik Westwing

Dekoracje na urodziny dziecka

Urodziny to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka. Maluch zwykle z niecierpliwością czeka na ten dzień, więc warto zadbać o to, by nie czuł się zawiedziony. I nie chodzi tylko o prezenty dla małego jubilata! Jeśli decydujemy się wyprawić kinderbal, musimy pamiętać o tym, że liczy się nie tylko tort i odpowiednia liczba świeczek, przekąski i gry, ale także urodzinowa oprawa.

Odpowiednie dekoracje pokoju, stołu, sali czy ogrodu pomogą stworzyć odświętny nastrój, zachęcą dzieci do dobrej zabawy i na długo zapadną w pamięć.  A przecież każde dziecko chce mieć najpiękniejsze urodziny!

Niedrogie dekoracje na urodziny dziecka

Jeśli nie zamierzamy wydawać fortuny, a chcemy, żeby maluch poczuł się wyjątkowo, możemy sami przygotować wszystkie element urodzinowej oprawy. Przygotowania można zacząć od zrobienia nietypowych serpentyn – wystarczą duże arkusze papieru kolorowego, które należy pociąć w długie pasy o szerokości około 40 centymetrów. Każdy pas nacinamy naprzemiennie z obu stron tak, aby po jego rozciągnięciu powstawała „harmonijka”. Tak przygotowane serpentyny przyczepiamy do sufitu taśmą klejącą. Ładną ozdobą przyjęcia będą także baloniki napełniane z helem. W sklepach internetowych można teraz kupić nieduże butle z helem, które służą do napompowania około 30 balonów. Do balonów przyczepiamy kolorowe tasiemki i przywiązujemy je tam, gdzie będą ładnie wyglądały: na przykład do krzeseł lub prezentów. Teraz wystarczy tylko rozłożyć na stole kolorową bibułę, papierowe, kolorowe nakrycia i kinderbal gotowy! Takie dekoracje spodobają się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

Tematyczne dekoracje na urodziny dziecka

Jeśli dobrze znamy gust dziecka, możemy przygotować dekoracje inspirowane jego ulubionymi postaciami z bajek albo hobby. Przedstawiamy kilka pomysłów:

  • Dekoracje w stylu księżniczki: tu będą dominowały róż i złoto! Przyda się różowy obrus (może być papierowy), nakrycia stołu z wizerunkami bajkowych księżniczek, różowe słomki i serwetki. Na stole można rozsypać ciemnoróżowe lub fioletowe konfetti, a pokój udekorować złotymi i różowymi balonami. Mała jubilatka może wystąpić w koronie – można ją kupić lub wykonać samemu z kartonu i złotego papieru.
  • Dekoracje dla małego piłkarza: piłkarskie przyjęcie to nie tylko tort w kształcie boiska lub piłki nożnej! W tej stylizacji należy postawić na trzy dominujące kolory w dekoracjach: biały, czarny i zielony. Warto zaopatrzyć się w balony w piłki nożne. Dobrym pomysłem będą także białe, papierowe kubeczki i talerzyki w czarne kropki. Taka zastawa ustawiona na zielonym obrusie będzie kojarzyć się z piłkarskim boiskiem. Jeśli chcemy wyróżnić jubilata – zróbmy proporczyki z literami układającymi się w jego imię. Można także przygotować tyle prawdziwych piłek nożnych, ilu będzie uczestników przyjęcia, które tego dnia będą nie tylko zabawkami, ale także dekoracjami.
  • Dekoracje dla małych detektywów: jeśli dziecko lubi rozwiązywać zagadki, można urządzić przyjęcie z sekretem w tle: na przykład z poszukiwaniem ukrytego skarbu. Tu przyda się obrus i balony w znaki zapytania, małe lupy i lornetki oraz karteczki (na przykład typu post-it) z odciskami palców. Takie dekoracje warto utrzymać w „tajemniczych” kolorach: bieli, czerni, fiolecie i błękitach. Wszyscy uczestnicy mogą udawać „tajnych agentów”. Ciemne okulary i kapelusze będą niezbędne!