Dekoracje do pokoju dziecięcego

Dekoracje do pokoju dziecięcego

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dekoracje do pokoju dziecięcego-poradnik Westwing

Nie tylko meble wpływają na nastrój pokoju dziecięcego. Ogromną rolę pełnią także ładne ozdoby. Wystarczą chęci i odrobina czasu, by wyczarować dekoracje do pokoju dziecięcego, które sprawią, że wnętrze stanie się niepowtarzalne i bardzo przytulne. Warto zadbać o to, by dziecko chętnie spędzało czas w swoich czterech ścianach, z przyjemnością bawiło się i uczyło.

Pokój dzieci powinien różnić się od wnętrz przeznaczonych dla dorosłych.  Sympatyczne kolorowe dekoracje pozwolą uzyskać wspaniały efekt rodem z bajki.

Dekoracje do pokoju dziecięcego – tapety i fototapety

Aby pokój dziecka był wesoły i kolorowy, warto zdecydować się na ozdobienie ścian lub ich fragmentów bajkowymi tapetami. W pokoju dziecka najlepiej sprawdzą się tapety papierowe, tapety wykonane z włókna szklanego lub tapety winylowe. Także fototapety ożywią wnętrze malucha.

Naklejki na meble i ściany

Naklejki na ściany i meble to niezwykłe dekoracje. Jedne i drugie można w razie potrzeby łatwo odkleić i zmienić wystrój pokoju, kiedy trochę się opatrzy. Umieszczone na szafkach, szufladach i ścianach naklejki przedstawiające zwierzątka, autka lub rośliny nadadzą pokojowi dziecka przyjemny, przytulny charakter. Naklejki mogą mieć także zupełnie praktyczne zastosowanie. Te z cyframi lub literkami pomogą maluchowi w nauce, a naklejki – miarki umożliwią rodzicom szybkie zmierzenie malucha. Jedno jest pewne – dzieci kochają naklejki!

Uchwyty do mebli

Nie tylko naklejki i tapety wpływają na wygląd pokoju dziecięcego. Meble dziecka będą wyglądały wyjątkowo, jeśli dobierzemy do nich bajkowe uchwyty. Dobrym pomysłem jest znalezienie takich dodatków, które pasują do wzorów na tkaninach i ścianach. Wybór jest szeroki: od zwierzątek, przez kwiatki, cukierki, po malutkie samochody. Otwieranie szuflad i szafek nigdy nie będzie nudne, a pokój stanie się jeszcze fajniejszy!

Literki

Indywidualność dziecka można podkreślić dekorując ścianę jego imieniem. Piękne literki do pokoju dziecięcego można zrobić samemu. Wystarczy materiał, wata i kolorowe nici, by przygotować literki – poduszki. Literki można także przygotować z drewna i pomalować je lub owinąć kolorową włóczką. Wspaniałe efekty da ułożenie imienia dziecka z kredek, guzików lub samoprzylepnych, świecących ozdób.

Zawieszki

Zabawa z własnoręcznym przygotowaniem dekoracji nie musi kończyć się na literkach. Aby pokój dziecka wyglądał niepowtarzalnie, warto zainwestować trochę czasu i stworzyć piękną, niezwykłą karuzelkę. Do jej zrobienia można użyć wielu zupełnie niepozornych przedmiotów, a efekt będzie zjawiskowy! Polecamy wykorzystanie gałązek z lasu i ozdób z papieru powieszonych na sznurkach. Ozdoby z papieru mogą też być zastąpione pomponami lub kryształkami.  Małe dzieło sztuki można przywiesić do żyrandola, sufitu lub półki.

Obrazki 3D

Ciekawą alternatywą dla naklejek na ścianę są obrazki 3D. Trójwymiarowe motyle, ważki, ptaki, kwiaty, dmuchawce będą w niezwykły sposób zdobić pokój dziecka. Skrzydełka, płatki i listki będą wyglądały tak, jakby się poruszały. Obrazki 3D można zaaranżować w ciekawy sposób i przykleić do ściany tak, aby motylki lub ptaszki wyfruwały z kosza na zabawki lub zza szafy.

Nadchodzące promocje