Dekoracje ślubne

Dekoracje ślubne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dekoracje ślubne-poradnik Westwing

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego człowieka. Która dziewczynka nie marzyła o wielkim weselu i białej sukni? To dzień, w którym celebruje się miłość, a jego oprawa powinna być wyjątkowa jak państwo młodzi. Dekoracje to nieodłączny elementem każdej ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Niektóre z nich urastają nawet do rangi sztuki, a uwieńczeniem dzieła będą harmonijnie komponujące się elementy dekoracyjne zarówno w kościele, urzędzie stanu cywilnego, w sali weselnej, jak i w apartamencie nowożeńców.

Lokalizacja

Bez względu na to, czy ślub odbędzie się w kościele, urzędzie stanu cywilnego czy jak przyjęło się w amerykańskiej tradycji – na świeżym powietrzu, wybrane miejsce musi wyglądać tego dnia wyjątkowo.

Kościół warto udekorować kwiatami i wstążkami. Nada to odświętny klimat i delikatnie wprowadzi gości w weselny nastrój. Kwiaty powinny odnosić się w jakiś sposób do bukietu panny młodej, należy jednak zachować jasną, pastelową kolorystykę. Niech kościół wygląda jak z bajki! To samo dotyczy wstążek i innego rodzaju ozdób. Ciemne kolory nie są mile widziane na ślubach i weselach. To dzień radości i miłości, dlatego nawet kiedy chce się postawić na barwę miłości – czerwień, warto rozważyć pastelowe rozwiązania lub tylko kilka mocniejszych akcentów.

W urzędzie stanu cywilnego możliwość dekoracji jest raczej mniejsza. Można kupić kwiaty, które postawi się na stole podczas ceremonii – powinny pasować do bukietu panny młodej.

Ślub na świeżym powietrzu będzie nie tylko wyzwaniem dla dekoratorów, ale także spełnieniem ich marzeń! To pole do popisu dla wyobraźni osób planujących ceremonię. Zdobione krzesła, dekoracje stołów, piękne lampy – możliwości są nieograniczone.

Wesele to kolejne wyzwanie dla młodej pary. W zależności od tego, czy wybierze się skromne przyjęcie w restauracji, czy wielki bal na sali weselnej, zapotrzebowanie na dekoracje ślubne będzie inne.

Wesele w restauracji – młode pary coraz częściej decydują się na małe przyjęcia w najbliższym gronie. Dekoracje ślubne w takim lokalu będą bardzo delikatne. Właściciele przeważnie wydzielają przestrzeń dla nowożeńców i ich gości oraz subtelnie dekorują stół.

Dom weselny to chętnie wybierane miejsce na świętowanie w większym gronie. Warto się zastanowić nad wyborem motywu i koloru przewodniego dekoracji sal weselnych, które muszą tworzyć spójną całość w tak dużym obiekcie. Sale weselne często są już delikatnie udekorowane, można więc tylko dodać kilka elementów, które nadadzą miejscu bardziej osobisty charakter. Gości może, na przykład, przywitać galeria zdjęć narzeczonych. Wprowadzi to bardzo sentymentalny nastrój i pokaże historię związku nowożeńców.

To bukiety ślubne determinują kolor i rodzaj kwiatów, jakie zostaną wybrane do dekoracji. Oferta jest bardzo bogata, dlatego wszystko zależy od indywidualnego gustu panny młodej. Wielu nowożeńców decyduje się także na dekoracje samochodu. Na masce umieszcza się kwiaty czy bukiety oraz balony i na przykład figurki przedstawiające młodą parę.

Zaproszenia

Dobrze jest wybrać takie zaproszenia, które najlepiej pasują do stylu i osobowości narzeczonych. Ten wybór jest tak naprawdę pierwszą ważną decyzją dotyczącą wesela, którą para musi podjąć. Istnieją niezliczone możliwości przy wyborze tej dekoracji ślubnej. Czy będą to zaproszenia eleganckie i stonowane, klasyczne z kolorową grafiką, czy zabawne i oryginalne, najważniejsze jest, by zaproszonym kojarzyły się z parą młodą. Ostatnim trendem są ręcznie wykonane zaproszenia oraz takie ze zdjęciami narzeczonych. Oferta jest jednak bardzo obszerna więc każdy znajdzie zaproszenia idealne na swój ślub.

Stół

Na tradycyjnej uroczystości dekoracje ślubne mają spore znaczenie, jednak najważniejsze jest… jedzenie! Czas gości, którzy zostali zaproszeni, będzie podzielony pomiędzy stół a parkiet. Dlatego ozdobienie nakryć ma spore znaczenie. Goście będą siedzieć przy stole, kiedy młoda para będzie składać wyrazy podziękowania dla rodziców.

Jak udekorować stół?

Na weselu tematycznym stoły można udekorować zgodnie z motywem przewodnim. Wystarczy użyć swojej wyobraźni, by w kreatywny sposób wybrać idealne dekoracje ślubne. Kiedy para zdecyduje się na wesele w stylu retro, na stołach można ułożyć perłowe naszyjniki, ozdoby z piór czy winylowe płyty!

Naturalne dekoracje. Szczególnie w ciepłe miesiące dekoracje ślubne mogą być zaczerpnięte z przyrody. Szyszki czy liście mogą zostać użyte do oznaczenia miejsc gości, a giętkie gałązki będą idealnymi obrączkami na serwetki.

Praktyczne dekoracje. Do dekoracji stołu można użyć świeczek, lamp czy kieliszków. Warto przejrzeć różne dekoracje ślubne na stół i zainspirować się światowymi trendami. Można w ten sposób stworzyć interesujące i jedyne w swoim rodzaju połączenia, które będą zachwycać wszystkich.

Królestwo za… tort!

Piętrowy, w różnych kształtach i kolorach, owocowy czy kremowy? Najważniejsze, by był pyszny i pięknie się prezentował. Tort może być też dopasowany kolorystycznie do wystroju sali oraz dodatków do strojów państwa młodych. Wspaniale będzie się prezentował tort z mocnym akcentem kolorystycznym, przystrojony wielkimi kokardami czy kwiatami. Czasami na szczycie znajdują się także figurki przedstawiające pana i panią młodych. Torty, których dekoracja nawiązuje do wspólnej pasji pary, będą o wiele ciekawsze niż te klasyczne, jednak trzeba za nie też więcej zapłacić. Para, którą połączyła miłość do książek, może zażyczyć sobie przygotowania tortu w kształcie otwartej księgi lub tortową biblioteczkę.

Profesjonalna pomoc

Pary, które planują duże wesele, coraz częściej decydują się na skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm organizujących ceremonie. Dekoracje ślubne wyglądają przepięknie i są dobrane przez wykwalifikowany zespół, zgodnie z najnowszymi trendami. Firma zajmie się wszystkim – od dekoracji samochodu, wyboru orkiestry czy dekoracji sal, aż po zaproszenia, catering oraz inne dekoracje. Taka usługa może odciążyć zestresowanych przygotowaniami narzeczonych, jednak nie należy do najtańszych. Chcąc urządzić piękne wesele, warto też przeglądać wyspecjalizowane magazyny i poradniki. Inspirujące mogą też okazać się oferty sklepów internetowych, które już w kwietniu i maju przygotowują asortyment na sezon weselny.