Dekoracje w stylu angielskim

Dekoracje w stylu angielskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dekoracje w stylu angielskim-poradnik Westwing

Styl angielski od lat zachwyca swoim przytulnym charakterem. Aranżując wnętrza w myśl jego zasad, warto znaleźć miejsce na eleganckie dekoracje w stylu angielskim. To drobiazgi, które nadają niepowtarzalny klimat pomieszczeniom i są bardzo ważną częścią jego wystroju. Warto pamiętać, że wnętrza brytyjskie wyglądają jakby urządzały je kolejne pokolenia dodając coraz tonowe bibeloty, nie usuwając starych.

O stylu angielskim

Wnętrza w stylu angielskim zapraszają do spędzania w nich czasu. Miłą atmosferę zapewniają drewniane meble o klasycznym wyglądzie, kwieciste tekstylia i liczne bibeloty. Zwykle pomieszczenie w stylu angielskim utrzymane są w jasnej kolorystyce – dominuje biel, écru i róż. Bez wątpienia, są to aranżacje dla osób lubiących dekoracyjne wnętrza z romantyczną duszą.

Dekoracje w stylu angielskim sprawiają, że wnętrza zyskują przytulny charakter. Bibelotów nie może zabraknąć zarówno w kuchni brytyjskiej, jak i w salonie. O tej zasadzie pamiętają także projektanci mebli angielskich i często przewidują specjalne miejsca na ozdoby. Mogą to być półki na stylowe pojemniki na przyprawy, przegródki na dekoracyjne talarze i uchwyty na wiszące kubeczki lub filiżanki oraz duże witryny, w których można eksponować kolekcje porcelanowych figurek.

Salonowe dekoracje w stylu angielskim

Salon brytyjski to najlepsze miejsce dla ozdobnych dodatków. Najpopularniejsze dekoracje w stylu angielskim to wszelkiego rodzaju figurki. Mogą to być zarówno modele porcelanowe, jak i odlewy z brązu. Najczęściej przedstawiają one aniołki, zwierzęta lub kwiaty. Obok nich warto ustawić eleganckie ceramiczne wazony z florystycznym wzorem. We wnętrzach w stylu angielskim dużo miejsca poświęca się także na ozdobne ramki na zdjęcia. Te przedmioty nie tylko są ozdobą, ale przede wszystkim mają wartość sentymentalną i sprawiają, że wnętrze staje się bardziej rodzinne. Wymieniając dekoracje w stylu angielskim nie można pominąć poduszek. Pojawiają się one w każdym brytyjskim salonie, dodając mu przytulności i sprawiając, że sofa jest jeszcze wygodniejsza. Zwykle poduszki mają pastelowe kolory i zdobią je motywy kwiatowe lub szerokie pasy. Tym co zdobi ściany są najczęściej dekoracyjne zegary wykonane metodą metaloplastyki i obrazy przedstawiające martwe natury lub krajobrazy.

Kuchenne dekoracje w stylu angielskim

Kuchnia to także miejsce, w którym dekoracje w stylu angielskim będą świetnie wyglądały. Jednak to tego pomieszczenia warto wybierać funkcjonalne dodatki. Wśród nich można wymienić eleganckie pojemniki na przyprawy. Najlepiej sprawdzą się jasne modele ceramiczne. W kuchni nie może zabraknąć ładnych kubków – powieszone na specjalnych haczykach zmieniają się w ozdobę z sielską nutą. Inne kuchenne dekoracje w stylu angielskim to wszelkiego rodzaju tekstylia. Mogą to być płócienne zasłony i zazdrostki, delikatne obrusy i serwetki, a nawet lniane ściereczki.

Własnoręcznie zrobione dekoracje w stylu angielskim

Motyw, który najczęściej pojawia się we wnętrzach brytyjskich to wszechobecne kwiaty. Dlatego najlepsze dekoracje w stylu angielskim to naturalne kwitnące kompozycje. Jeśli zostaną zrobione własnoręcznie, będą także unikatowe, a przez to jeszcze lepiej ozdobią wnętrze. Wśród nich warto wymienić wianuszki z małych polnych kwiatów. Można je ozdobić grubą wstążką i powiesić w każdym pomieszczeniu. Dzięki nim w domu zagości wiosna. Inne popularne dekoracje w stylu angielskim to pojemniki ozdobione techniką decupage. Najlepiej wyglądają pomalowane białą farbą z naklejonymi pastelowymi rysunkami kwiatostanów róż. Je także można ustawić w każdym pomieszczeniu.

Dekoracje w stylu angielskim sprawiają, że wnętrze staje się przytulne. Warto pamiętać, że tu delikatny przepych jest wartością, która dodaje uroku.