Dekoracje w szkle

Dekoracje w szkle

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dekoracje w szkle-poradnik Westwing

Każde pomieszczenie może zyskać zupełnie nowy, unikatowy charakter, jeśli zagoszczą w nim dobrze dobrane dekoracje. Mogą to być zarówno obrazy, jak i figurki, a nawet świeże kwiaty. Doskonałym pomysłem mogą być również, modne i efektowne dekoracje w szkle.

Cóż to takiego? Dekoracje w szkle to wszystkie kompozycje, które zostały stworzone w szklanym pojemniku. Mogą to być zarówno domowej roboty ozdoby w zwykłych słoikach, jak i kupowane eleganckie kompozycje. Podpowiadamy, gdzie pasują dekoracje w szkle.

dekoracje w szkle do łazienki

Domowe dekoracje w szkle

W domu można wykorzystać i wspaniale wyeksponować wszystkie rodzaje dekoracji w szkle. Oto lista najpopularniejszych:

• Najczęściej spotykane i najbardziej uniwersalne są roślinne kompozycje w dużych, szklanych pojemnikach. Zwykle transparentne naczynia zastępują tradycyjne plastikowe doniczki, a rośliny, które dobiera się do ich wnętrza dekoruje się koralikami, wstążkami lub innymi barwnymi dodatkami.
• Równie często spotykane są ozdobne świeczki umieszczone w szklanych słojach lub zwykłych wazonach. Ich wnętrze wypełnia się często kolorowymi kamykami lub barwionym piaskiem, na którym stoi świeca. Taka dekoracja jest bardzo efektowna zarówno w dzień, jak i wieczorem.
• Coraz większą popularność zyskują tak zwane domowe terraria. To nic innego jak małe szklarnie o wymyślnych kształtach. W ich wnętrzu rosną egzotyczne rośliny w dekoracyjnej oprawie.

dekoracje w szkle ze świecami

Ogrodowe dekoracje w szkle

Ogród to także doskonałe miejsce dla dekoracji w szkle. Mogą to być na przykład mini szklarnie z ziołami. Ich widok zwykle przywołuje skojarzenia z ciepłymi zakątkami Europy. Dodatkowo, dzięki nim można się cieszyć aromatycznymi przyprawami.

W ogrodzie i na tarasie doskonale będą wyglądały szklane lampiony. Dzięki nim wieczorem, teren przed domem rozbłyśnie przytulnym światłem, a za dnia będzie oazą stylu. Bardzo popularne jest własnoręczne wykonywanie lampionów z kolorowych butelek. Wiesza się je z tealightem wewnątrz.

dekoracje w szkle do ogrodu

Okazjonalne dekoracje w szkle

Dekoracje w szkle to bardzo modny element stołowych aranżacji podczas okazjonalnych przyjęć. Oto kilka przykładów:

• Podczas kolacji wigilijnej warto położyć na stole kilka transparentnych bombek choinkowych, w których wnętrzu można umieścić gałązkę świerku lub troszkę kolorowego brokatu. Te niewielkie dekoracje dodadzą stołowej aranżacji nietuzinkowego charakteru.
• Podczas śniadania wielkanocnego na stole nie może zabraknąć świeżych kwiatów, oczywiście w eleganckim szkle! W dużym wazonie gustownie wyglądają małe bukieciki ozdobione wstążkami.
Przyjęcie ślubne to ogromne wyzwanie dla dekoratorów. Coraz częściej tworzą oni wspaniałe kompozycje kwiatowe w szkle. Zwykle są to duże, jasne kwiatostany w szklanych kulach lub pojedyncze kwiaty z długą łodygą w wysokich i wąskich flakonach.
Romantyczna kolacja we dwoje nie może obejść się bez świec. Oryginalnym pomysłem będzie ustawienie na stole szklanego naczynia z wodą, do którego można włożyć pływające świece. Oczywiście w kolorze miłości!