Dekoracje z balonów

Dekoracje z balonów

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dekoracje z balonów-poradnik Westwing

Odkrycie balonów w XVIII wieku okazało się ziszczeniem ludzkiego marzenia o locie. Nic dziwnego, że balony wprawiały w zachwyt - były kolorowe, pięknie zdobonie i z gracją unosiły się w powietrzu. Nawet wysokie ryzyko wypadków nie było w stanie zniechęcić ludzi do lotów balonami. Ci, którzy nie byli skłonnymi igrać z losem śmiałkami, wkrótce odkryli, że dmuchane balony z gumy stanowią fantastyczny element dekoracji. Można było napełniać je helem tak, by unosiły się pod sufitem. Dziś na weselu, imprezie sylwestrowej lub kinderbalu dekoracje z balonów to punkt obowiązkowy. Można je aranżować na tysiące sposobów.

Rodzaje balonów

Jest ich mnóstwo, w różnych kształtach, najbardziej powszechny jest jednak kształt zbliżony do kuli. Warto pamiętać, by nie nadmuchiwać balonu zbyt długo – kiedy formą zacznie przypominać gruszkę, stanie się znacznie bardziej podatny na pęknięcia. Balony dzielimy ze względu na rozmiar i tworzywo, z jakiego są wykonane. Tworząc dekoracje z balonów, ma się do wyboru balony lateksowe i foliowe. Te ostatnie są nieprzezroczyste, za to widnieją na nich rozmaite rysunki i zabawne napisy. Do najpopularniejszych rozmiarów balonów lateksowych należą:

  • 12 cm średnicy – są malutkie, dlatego najczęściej napełnia się nimi ogromne przezroczyste balony.
  • 20 cm – balony średniej wielkości, tworzy się z nich ozdobne girlandy, łuki ślubne i inne dekoracje
  • 30 cm – duże, lepiej nie łączyć ich w kompozycje, a napełnić je helem, udekorować długimi wstążkami i pozwolić swobodnie zawisnąć pod sufitem.
  • 1 m i większe – dekoracje z balonów o tak dużej średnicy są niezwykle efektowne. Wyjątkowo wygląda olbrzymi przezroczysty balon, w którym mieści się dużo małych. Najlepiej powiesić go na środku sufitu i opróżnić go w kluczowym momencie tak, by na imprezową salę spadło mnóstwo baloników.

Dekoracje z balonów – zrób to sam

Nie trzeba wiele, by stworzyć intrygujące dekoracje z balonów. Aby robiły wrażenie, warto napełnić je helem – niewielkie butle z gazem lżejszym od powietrza bez problemu można kupić w internecie. Wbrew pozorom nie jest tak trudno własnoręcznie zrobić girlandę czy łuk ozdabiający drzwi. W celu stworzenia girlandy należy łączyć po cztery balony nadmuchane powietrzem, związując ze sobą ich gumowe końce. Tak powstałe “czwórki” wiąże się następnie jedna nad drugą za pomocą cienkiej wstążki. Dekoracje z balonów w postaci łuków powstają podobnie, tylko trzeba użyć balonów napełnianych helem, a dwa końce balonowej dekoracji obciążyć woreczkami z piaskiem.

Wyjątkowe dekoracje z balonów stworzą nawet ogromne balony napełnione helem i przymocowane do podłogi za pomocą wstążki obciążonej kamieniem. Można je postawić po dwóch stronach wejścia do domu. Niebanalne dekoracje z balonów powstaną też, gdy gumowe baloniki napełni się konfetti. Po jego przekłuciu na uczestników imprezy spadnie kolorowy deszcz.

Crystal bubbles – trochę inne dekoracje z balonów

W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się dekoracje z balonów w postaci crystal bubbles, czyli ogromnych przezroczystych kul z plastiku. Są tak wytrzymałe, że w można wejść do ich środka, choć optycznie sprawiają wrażenie delikatnych jak bańki mydlane. Dekoracje z balonów mogą przybrać formy wielkich kul napełnionych w środku konfetti, wstążkami lub sztucznymi kwiatami. Puste przezroczyste kule wspaniale prezentują się na wodzie – będą stanowiły niezwykłą dekorację podczas przyjęcia nad basenem.

Dekoracje z balonów powinny pojawić się wszędzie tam, gdzie jest okazja do hucznego świętowania. Wystarczą butla z helem i kilka pomysłów, by z balonów wyczarować cuda.