Dekoracje z szyszek

Dekoracje z szyszek

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dekoracje z szyszek-poradnik Westwing

Własnoręcznie wykonane ozdoby znacznie bardziej cieszą domowników, a ponadto są unikatowe. Miłośników drobnych robótek domowych, z pewnością zainteresują nietypowe, ale bardzo efektowne dekoracje z szyszek.

Dekoracje z szyszek pomogą udekorować dom zarówno podczas specjalnych okazji – na przykład Świąt Bożego Narodzenia - lub mogą na stałe wpisać się w sielską aranżację w stylu rustykalnym lub skandynawskim. Przedstawiamy dekoracje z szyszek w kilku odsłonach!

Szyszki — dar natury

Szyszki w naturze, to miejsca w których dojrzewają nasiona roślin iglastych. Młode szyszki są zielone i zamknięte. Z biegiem czasu otwierają się i wysychają, zmieniając kolor na brązowy. Właśnie takie szyszki widujemy leżące pod drzewami w lasach i parkach. Najczęściej spotykane są szyszki sosny. To z nich mogą powstać wspaniałe, naturalne dekoracje.

Świąteczne dekoracje z szyszek

Szyszki często są elementem tradycyjnych świątecznych stroików, które stawia się na stołach lub na parapetach. Wówczas szyszki są jedynie dodatkiem do iglastych gałązek. Jednak równie dobrze sprawdzą się jako podstawowy budulec oryginalnych ozdób. Wśród nich warto wymienić:

  • Wieńce z szyszek, które za pomocą ozdobnej tasiemki wiesza się na drzwiach. Takie wieńce niekoniecznie muszą mieć kształt koła – często widuje się także gwiazdy i serca.
  • Szyszki mają kształt choinki, więc mogą zostać pomalowane i ustawione na stole jako miniaturki świątecznych drzewek.
  • Pomalowane i ozdobione brokatem szyszki mogą odgrywać rolę choinkowych, naturalnych bombek – ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że są nietłukące i mogą służyć długie lata

Dekoracje z szyszek na co dzień

Dekoracje z szyszek mogą także zdobić dom przez cały rok. Oto kilka pomysłów na dekoracje z szyszek z nutą rustic:

  • Kule z szyszek można wykonać samemu — doskonale zaprezentują się powieszone w oknie lub pod żyrandolem.
  • Girlandy, czyli ozdobne łańcuchy wykonuje się zwykle z podłużnych szyszek świerku, które łączy się za pomocą drucików — można je powiesić na poręczy schodów lub nad kominkiem.
  • Szyszki w szklanych pojemnikach lub na dekoracyjnej paterze dodadzą wnętrzu sielskiego klimatu — to najprostszy sposób na naturalną dekorację!

Jak zrobić dekorację z szyszek?

Dekorację z szyszek można wykonać samodzielnie, dzięki temu w domu zagości unikatowy dodatek, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Do wykonania dekoracji potrzebne będą: szyszki sosny, twarda tektura, klej na gorąco, wstążka (szeroka na 3 cm), farbki modelarskie, brokat w kleju i nożyczki.

Najpierw szyszki malujemy i dekorujemy według własnego uznania. Następnie z tektury wycinamy kształt, który ma mieć dekoracja — może to być na przykład koło, serce lub gwiazda. Do wyciętej tektury, za pomocą zszywacza mocujemy wstążkę, tak żeby utrzymała ciężar wiszącej ozdoby. Później, klejem na gorąco do tektury przyklejamy szyszki jedna obok drugiej. Kiedy klej wyschnie możemy powiesić naszą dekorację na drzwiach lub na ścianie!

Nadchodzące promocje