Deska do pizzy

Deska do pizzy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Deska do pizzy-poradnik Westwing

Kuchnia włoska podbiła cały świat, a w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Pizza jest ulubionym daniem zarówno dzieci, jak i wielu dorosłych. Mimo że jej przygotowanie w domu nie wydaje się skomplikowaną czynnością, wymaga to odpowiedniej wiedzy, a także praktycznych akcesoriów. Deska do pizzy to najlepszy pomocnik do serwowania włoskiego przysmaku. Z rączką, ze specjalnymi rowkami, obrotowa – dostępne są różne modele, a każdy wyróżnia się znakomitą funkcjonalnością. Deski wykonane są z drewna bądź sklejki, a przyjemna jasnobrązowa barwa jest dodatkowo ciekawym akcentem dekoracyjnym w kuchni. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o desce do pizzy.

Praktyczne akcesoria do pizzy

Przygotowywanie pizzy we własnej kuchni stanowi gwarancję zdrowia, a także pozwala się zintegrować w większym gronie. Aby wszystko przebiegało łatwo i przyjemnie, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie – zwłaszcza praktyczne akcesoria kuchenne. Przydadzą się stolnica do rozwałkowania ciasta, sprawny wałek, przesiewak do mąki, aż wreszcie blacha do pieczenia. Tę ostatnią może zastąpić kamień do pizzy, które doskonale kumuluje wysoką temperaturę, a to jest bardzo ważne przy pieczeniu włoskiego przysmaku. W grupie akcesoriów nie powinno też zabraknąć pomocników do serwowania pizzy. Najlepiej sprawdza się deska do pizzy, która dostępna jest w wielu formach. Warto również mieć specjalny nóż do krojenia pizzy – zwykle ma okrągłe, obrotowe ostrze. Jeśli wykonane jest ze stali nierdzewnej, wyróżnia się solidnością oraz jest łatwe do utrzymania w czystości.

Deska do pizzy w różnych formach

Deska do pizzy powinna być przede wszystkim solidna, a także łatwa do utrzymania w czystości. Warto wybierać modele wyposażone w nóżki-przyssawki, które zapewniają odpowiednią stabilność. A w jakich formach dostępna jest deska do pizzy?

  • Deska do pizzy z rowkami – ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że pozwala pokroić pizzę na idealnie równe kawałki. Ponadto rowki zapewniają wygodę podczas prowadzenia ostrza.
  • Deska do pizzy obrotowa – każdy z ucztujących wygodnie sięgnie po kawałek pizzy. Deskę obrotową umieszcza się na środku stołu, stanowi więc centralny punkt smacznej biesiady.
  • Deska do pizzy z rączką lub uchwytami – umożliwia łatwe przenoszenie pizzy i podawanie jej na stół. Model z dwoma małymi uchwytami zajmuje mniej miejsca niż ten z jedną dużą rączką.

Do pizzy i nie tylko!

Jak sugeruje nazwa, deska do pizzy powstała z myślą o smakoszach kuchni włoskiej. Na tym jednak nie kończą się jej możliwe zastosowania! Oto kilka propozycji:

  • Deska śniadaniowa – w tej roli doskonale sprawdza się deska do pizzy obrotowa. Ponieważ jest to model o dużej średnicy, zmieszczą się na nim wszystkie śniadaniowe przysmaki, a każdy z domowników wygodnie sięgnie po swój ulubiony.
  • Deska do serów – kuchenne savoir-vivre zawiera wskazówkę, by aromatyczne sery podawać na deskach. Nie trzeba jednak kupować oddzielnej, jeśli ma się deskę do pizzy!
  • Deska do krojenia – na dużej desce do pizzy można wygodnie posiekać zioła czy orzechy. Najlepiej wykorzystać do tego model z rączką – dzięki temu wszystko można wygodnie przenieść do naczynia, w którym przygotowuje się danie.

Wygodna i efektowna kuchnia to królestwo przydatnych akcesoriów, takich jak różnorodne naczynia i sztućce, a także pomocniki do przygotowywania konkretnych dań. Deska do pizzy stanowi niezbędnik każdego miłośnika kuchni włoskiej. Co więcej, doskonale sprawdza się również w innych rolach!