Doniczki wiszące

Doniczki wiszące

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Doniczki wiszące-poradnik Westwing

W domu, w którym znajdują się kwiaty, panuje miła atmosfera i czuć bliskość natury. Dlatego też tak wiele osób hoduje przeróżne rośliny. Zazwyczaj odbywa się to w tradycyjny sposób — na balkonie lub parapecie, ale coraz częściej można spotkać się z „wiszącymi ogrodami” wewnątrz lub na zewnątrz mieszkania. Nie jest to rozwiązanie standardowe i wymaga od hodowcy-amatora opracowania planu, lecz efekty w większości przypadków są oszałamiające.

Aby rośliny mogły prawidłowo rozwijać się w nietypowych warunkach, potrzebne są im specjalnie przystosowane do podniebnej hodowli, wiszące doniczki. Dzięki nim możliwe jest stworzenie ogrodu, który będzie cieszył oko domowników i budził uznanie gości. Wisząca doniczka to inspirujący pomysł na nietypowy kwietnik, zielnik lub nawet cały ogród.

doniczki wiszące do kuchni

Wiszące doniczki w domu

Wiszące doniczki sprawdzą się zarówno w domu, jak i ogrodzie. Najbardziej efektownie prezentują się jednak w zamkniętych przestrzeniach. Standardowe donice wiszące są wyposażone w specjalne uchwyty lub haki, umożliwiające łatwe przymocowanie ich do ściany lub innych, nadających się do tego celu elementów. Ich wybór jest ogromny. Dostępne są donice ozdobne we wszystkich kolorach oraz stylach, posiadające różnego rodzaju dekoracje. Zazwyczaj tego typu produkty są wykonane ze sztucznych materiałów, ale można również znaleźć takie, które zostały stworzone ręcznie, z naturalnych składników. W sklepach dostępne są również doniczki wiszące do góry nogami. Są one montowane do sufitu przy pomocy specjalnych haków. Po zastosowaniu tego typu rozwiązania, kwiaty rosną korzeniami do góry, co daje niezwykły efekt wizualny — rośliny wydają się wręcz unosić nad ziemią.

doniczki wiszące białe

Doniczki wiszące w ogrodzie

Zaplanowanie ogrodu jest nieco większym i trudniejszym zadaniem niż zaaranżowanie domowego kwietnika. Trzeba wykazać się wysoko rozwiniętym poczuciem estetyki oraz zdolnością planowania — szczególnie, gdy ogród ma być wizytówką domu. Są oczywiście tradycyjne rozwiązania, dzięki którym przestrzeń zostanie zagospodarowana w estetyczny sposób, ale czasami warto zaszaleć i stworzyć coś innego, nieszablonowego. W tym właśnie mogą pomóc wiszące doniczki. Zamontowane na otwartej przestrzeni robią spektakularne wrażenie.

doniczki wiszące ogrodowe

Ogród na balkonie

Wiszące domy dla kwiatów bardzo dobrze sprawdzą się również na balkonie. Dzięki temu, że są montowane na wysokości, będą skutecznie ozdabiać taras i stanowić atrakcję dla przechodniów. Dzięki zastosowaniu wiszących doniczek, zaoszczędzone zostaje cenne miejsce, które można przeznaczyć na przykład na postawienie stołu i krzeseł.

doniczki wiszące do domu

Proste wykonanie, wielkie wrażenie

Wiszący ogród polecany jest osobom, które szukają w miarę prostego, ale jednocześnie nieszablonowego i zapierającego dech w piersiach pomysłu na zagospodarowanie roślin w domu i w ogrodzie. Warto, ponieważ zarówno domownicy, jak i goście odwiedzający mieszkanie będą zachwyceni kreatywnością tego rozwiązania oraz nietuzinkowym efektem wizualnym.