Drewniany stolik na balkon

Drewniany stolik na balkon

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Drewniany stolik na balkon-poradnik Westwing

W miastach mało kto może pozwolić sobie na własny ogród, a nawet taras. Funkcję miejsca gdzie można odpocząć na świeżym powietrzu przejmuje zatem balkon. Dobrze zaaranżowany może stać się prawdziwą ostoją relaksu. Żeby tak się stało, warto kupić różnorodne rośliny i wygodne, funkcjonalne meble. Wśród nich może znaleźć się uniwersalny i ciągle modny drewniany stolik na balkon. To mebel, na którym można postawić popołudniową kawę, ulubioną książkę, a także stylowe dekoracje. Sprawdzi się także jako mebel do serwowania posiłków.

Drewniany stolik na balkon pełen zalet

Drewniane meble ogrodowe i balkonowe od lat cieszą się dużą popularnością. Dzieje się tak, gdyż drewno to materiał prosty w obróbce, a jego wygląd jest uniwersalny. Dzięki tym cechom, drewniany stolik jest chętnie wybierany i doskonale dopasuje się do stylu balkonu, do mebli z innych materiałów oraz świetnie będzie wyglądał w towarzystwie wszystkich roślin. Warto również wspomnieć, że drewniany stolik na balkon jest solidny i odpowiednio konserwowany będzie elegancko wyglądał i służył przez długie lata. Atutem tego mebla jest także niewygórowana cena i możliwość kupienia go osobno lub w zestawie innych mebli balkonowych.

Drewniany stolik na balkon w różnych stylach

drewniany stolik na balkon

Balkon, podobnie jak domowe wnętrza, może być aranżowany w myśl zasad różnych stylów. To powoduje, że należy do niego dobrać odpowiednie meble. To także może mieć wpływ na to jak wygląda drewniany stolik na balkon. Dla przykładu, mebel w stylu nowoczesnym ma prostą konstrukcję, która zwykle pokryta jest farbą w mocnym kolorze. Taki mebel rozweseli balkon i stanie się ciekawym uzupełnieniem jego wystroju. Drewniany stolik na balkon w stylu skandynawskim ma minimalistyczny design i jest pomalowany na biało. Mebel w stylu rustykalnym jest stylizowany na prosty stolik z pnia drzewa. Taki stolik jest niezwykle efektowną dekoracją. Drewniany stolik na balkon w stylu prowansalskim ma delikatną konstrukcję i biały kolor. Jego cechą charakterystyczną jest dekoracyjny wygląd (kabriolowe nóżki, rzeźbienia, frezy). Drewniany stolik na balkon miłośników ekodesignu może być zbudowany z palet transportowych lub skrzynek po owocach. Można zrobić go samodzielnie lub kupić gotowy. To doskonały przykład nadawania przedmiotom drugiego życia.

Jak dbać o drewniany stolik na balkon?

Drewniany stolik na balkon, podobnie jak inne meble z tego naturalnego materiału, na długie lata zachowają swój elegancki wygląd i solidną budowę, jeśli będą odpowiednio konserwowane. Najważniejsze jest niedopuszczenie do przesuszenia się drewna, gdyż wówczas stanie się kruche i straci odporność na działanie wilgoci. To powody, dla których należy regularnie olejować drewniany stolik na balkon i inne meble balkonowe z tego materiału. Warto ten zabieg przeprowadzać 3-4 razy w ciągu sezonu (w zależności od warunków pogodowych) oraz jeden raz przed schowaniem mebli na zimę. Kolejnym sposobem, dzięki któremu drewniany stolik na balkon zachowa żywotność jest dokręcanie śrub trzymających konstrukcję – to zapobiegnie powstawaniu ewentualnych pęknięć, ale także skrzypieniu stołu oraz utracie stabilności. W okresie zimowym warto przechowywać drewniany stolik na balkon w miejscu, które nie jest ani zbyt ciepłe (to mogłoby spowodować przesuszenie i zniszczenie konstrukcji) ani w miejscu wilgotnym. Najlepiej składować go w zadaszonym, chłodnym pomieszczeniu, na przykład w piwnicy. Nie należy przykrywać go folią i innym materiałem, który nie przepuszcza powietrza.

Drewniany stolik na balkon to elegancki i trwały mebel, który zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta. Warto mieć go w swoim małym kąciku do relaksu.

Nadchodzące promocje