Drylownica

Drylownica

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Drylownica-poradnik Westwing

Owoce takie jak jabłka, wiśnie, czereśnie są bardzo zdrowe, bo dostarczają organizmowi niezbędnych witamin. Zwłaszcza w sezonie letnim smakują wyjątkowo dobrze i są dostępne niemal we wszystkich sklepach spożywczych i na straganach. Można także zachować przepyszną słodycz owoców na zimę robiąc z nich przetwory, na przykład dżemy. W trakcie prac kuchennych przyda się drylownica, która pomoże pozbyć się niejadalnych pestek z owoców.

Drylownica do wiśni i czereśni

Drylownice do wiśni i czereśni mogą być proste, ręczne lub nieco bardziej skomplikowane – elektryczne. Najprostszy sprzęt tego typu wykonuje się z tworzywa sztucznego. Ostrze ze stali nierdzewnej usuwa pestki z owoców wycinając ich środkową część. Drylownica do wiśni w wersji klasycznej składa się z pojemnika na pestki, który można przytwierdzić do podłoża, żeby urządzenie nie poruszało się podczas pracy, tacki, dźwigni z tłokiem drylującym i otworu wylotowego.

Żeby wydrylować owoce, należy na pojemnik na pestki nałożyć część urządzenia z tacką, dźwignią i otworem. Następnie umieszczamy wiśnie na tacce tak, żeby pojedyncze owoce trafiały do zagłębienia pod tłokiem drylującym. Dźwignia uruchamia ostrze drylujące, które wycina pestki. Wszystkie pestki wpadają do pojemnika pod tacką na owoce. Wydrylowane owoce wypadają pojedynczo przez otwór wylotowy, pod który dla wygody warto podstawić półmisek. Tak przygotowane owoce można od razu zjeść lub podać dzieciom nie martwiąc się już o pestki. Wydrylowane wiśnie doskonale sprawdzą się jako składnik pysznych ciast, deserów oraz przetworów.

Westwing_Mood_Colourful_Kitchen_UNRETOUCHED_3

W sklepach dostępne są także niewielkie, kompaktowe drylownice do wiśni i czereśni. Są tak proste w obsłudze, że wszystko można zrobić jedną ręką. Małe modele także wykonane są z tworzywa sztucznego, a ich ostrza ze stali nierdzewnej. Samo urządzenie działa na zasadzie dziurkacza. Owoce wkłada się do pojemniczka, przyciska górną część drylownicy i w ten sposób środek z pestką zostaje usunięty. Za pomocą takiej drylownicy można z łatwością pozbawić pestek nie tylko wiśnie i czereśnie, ale także oliwki.

Drylownica do jabłek

Drylownica do jabłek to niewielki sprzęt, prawie w całości wykonany ze stali nierdzewnej. Wyposażony jest w rączkę najczęściej pokrytą silikonową powłoką antypoślizgową, dzięki czemu urządzenie pewnie leży w dłoni. Ostrze ma budowę rurki zakończonej ząbkami, która wepchnięta w centralną część jabłka wycina ją pozostawiając owoc bez gniazda nasiennego. Dzięki temu prostemu urządzeniu można w szybki sposób wydrylować dużą liczbę jabłek potrzebnych do zrobienia szarlotki lub pysznej tarty. Jabłko bez „ogryzka” można także pokroić na kawałki i zjeść jako zdrową przekąskę.

Drylownica do jabłek i wiśni przyda się w kuchni każdego łasucha. Wydrylowane owoce będą podstawą wielu wspaniałych smakołyków. Dodaj cukier, mąkę, masło i jajka – i pyszne ciasto gotowe!

Nadchodzące promocje