Dywan niebieski

Dywan niebieski

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dywan niebieski-poradnik Westwing

Kolor niebieski symbolizuje niebo, morze oraz otwartą przestrzeń. Jest to barwa, która dotychczas była ostrożnie wykorzystywana przez dekoratorów wnętrz ze względu na to, że jest zwykle zaliczana do barw zimnych i wprowadza do pomieszczenia wrażenie chłodu. Dlatego też niebieski jest stosowany przede wszystkim w sypialniach, w których pozwala wyciszyć emocje i lepiej nastroić się do snu. W swej pastelowej odmianie pojawia się również w pokojach dziecięcych.

Aby w pełni wykorzystać potencjał tego koloru, trzeba wykazać się wyczuciem i wiedzą na temat dekoratorstwa. W ostatnich latach niebieski wraca do łask. Chętnie wykorzystywany jest jako kolor dodatków takich jak dywany. Jednym z ciekawych pomysłów jest niebieski dywan typu shaggy, czyli o „kudłatej” czy też „włochatej” fakturze.

Niebieski dywan w paski

Połączenie idealne: dywan niebieski i białe ściany

Jeśli urządzając wnętrze ma się do dyspozycji białe ściany, wybór koloru niebieskiego jako wiodącej barwy dodatków jest w pełni uzasadniony. Dywan niebieski jest stworzony do tego, aby współgrać z naturalnym, śnieżnobiałym otoczeniem.

Takie połączenie wprowadza do pomieszczenia wiele spokoju, świeżości oraz harmonii. Taki pokój stanie się miejscem, w którym będzie można odpocząć i zapomnieć o problemach dnia codziennego.
Niebieski dywan w stylu skandynawskim

Dywan niebieski w stylu skandynawskim

Obecnie bardzo popularny w wystroju wnętrz jest styl skandynawski. Charakteryzuje go prostota i wygoda. Kwintesencją tego stylu są jasne i dobrze nasłonecznione pomieszczenia, często wypełnione wygodnymi siedzeniami i poduszkami.

Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy marzą o stworzeniu pokoju w skandynawskim stylu, jest zaopatrzenie się w dywan niebieski, który skutecznie przełamie wszechogarniającą biel i wprowadzi do wnętrza nieco chłodnego, północnego klimatu. Szczególnie dobrze będzie prezentować się dywan niebieski typu shaggy. Jego długie włosie oraz niezwykła miękkość i ciepło, które daje wełna będą współgrać z przytulną aranżacją w stylu skandynawskim.
Dywan niebieski ze wzorem

Klasyczne połączenie: dywan niebieski i szare meble

Zestawienie szarości z błękitem zawsze wygląda dobrze. Spokojne, szare ściany oraz niebieskie akcesoria sprawią, że wystrój będzie spójny i kompletny, bez względu na styl aranżacji wnętrza. Oczywiście ważne jest, aby dobrać odcienie obu barw tak, aby miały podobne nasycenie.

 

Zdjęcia: Westwing / Living4media