Dywan do pokoju dziecięcego

Dywan do pokoju dziecięcego

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dywan do pokoju dziecięcego-poradnik Westwing

Pokój dziecka to miejsce wyjątkowe. To właśnie w nim maluch będzie spędzać większość swojego czasu, dlatego tak ważne jest, aby pomieszczenie to miało w sobie „magię” oraz stymulowało wyobraźnię dziecka, sprzyjając kreatywnej zabawie. Najprostszym sposobem na osiągnięcie tego efektu jest odpowiedni dobór ciekawych i inspirujących dodatków, które znajdą swoje miejsce w pokoju dziecka.

Rodzice aranżując pokój najmłodszego członka rodziny na początku koncentrują swoją uwagę na wyborze bezpiecznych mebli. Następnie przychodzi czas na dodatki, które mogą umilić dziecku czas we własnym królestwie. Przy wyborze dywanu do pokoju dziecka warto kierować się zarówno zainteresowaniami dziecka oraz jego bezpieczeństem. Podłoga i leżący na niej dywan to miejsce, na którym ich pociecha będzie bawić się najczęściej. Często kolorowy dywan z  ulubionymi bajokowymi bohaterami wystarczy, żeby królestwo małego domownika było kompletne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy wyborze dywanu do pokoju dziecięcego w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jego miękkość. Powinien on być jak najgrubszy – tak, aby amortyzować nieuniknione upadki malucha. Jest to bardzo ważny czynnik, którego nie należy bagatelizować. Jak wiadomo, przezorny jest zawsze ubezpieczony.

Nieszablonowy dywan do pokoju dziecięcego

Dywan, jak zresztą każdy element wystroju pokoju dziecka, powinien być nieszablonowy i pobudzać wyobraźnię małego lokatora. Dlatego właśnie dobrym wyjściem jest zaopatrzenie się w kolorowy dywanik, przyciągający uwagę. Jeżeli maluch ma swoją ulubioną postać z bajek, możliwe jest zafundowanie mu dywanu w jej kształcie. Tego typu rozwiązanie z pewnością bardzo dobrze wpłynie na wyobraźnię dziecka i urozmaici jego zabawy. Będzie ono miało wrażenie, że może codziennie spotykać się z bohaterem, znanym dotychczas tylko ze szklanego ekranu.

Zabawa połączona z nauką

Dla nieco starszych dzieci producenci dywanów mają w swojej ofercie coś, co z całą pewnością przyciągnie uwagę ciekawskiego malca. Chodzi o dywany edukacyjne, które poprzez zabawę uczą dziecko nowych umiejętności. Dobrym przykładem jest dywanik, na którym zostały nadrukowane pola do gry w klasy. Dzięki temu dziecko nauczy się liczyć i pozna kolejność cyferek. Tego typu wzór szczególnie dobrze sprawdzi się w pokoju małej dziewczynki. Jeżeli mamy do czynienia z pokojem chłopca, to śmiało można skorzystać ze znanej klasyki, czyli dywanu z nadrukowanymi ulicami i drogami. Dzięki temu dziecko będzie mogło bawić się samochodzikami i symulować wielkie podróże po mieście. Jest to sprawdzony motyw, wykorzystywany w wielu placówkach, takich jak przedszkola czy szkoły podstawowe.

Pole popisu dla wyobraźni

Jak więc widać, możliwości zagospodarowania podłogi w pokoju dziecięcym jest wiele. Ważne jednak, aby przy wyborze kierować się upodobaniami malucha, a nie tylko poczuciem estetyki rodziców. Oczywiście, dywan musi być ładny i pasować do mebli, ale równie ważne jest to, aby spełniał swoją rolę. Powinien przenosić dziecko do krainy wyobraźni, pełnej zabawy oraz niesamowitych przygód. Ciekawie urządzony pokój dziecka ma bardzo duży wpływ na rozwój jego wyobraźni oraz kreatywności. Są to cechy, które w dorosłym życiu mogą się bardzo przydać, dlatego właśnie warto rozwijać je od małego.

Dywan do pokoju dziecięcego i nie tylko — akcesoria dla dzieci w Westwing

Westwing Home & Living to pierwszy w Polsce internetowy klub zakupowy zajmujący się sprzedażą mebli i akcesoriów do domu. W naszej ofercie znajdziesz między innymi eleganckie zestawy wypoczynkowe do salonu, regały, szafy, komody, stoły, krzesła, dywany, lampy, akcesoria kuchenne, akcesoria dekoracyjne i meble ogrodowe. Znaczną część naszego asortymentu stanowią artykuły dla dzieci: zabawki, gry edukacyjne, meble dla dzieci, obrazki, lampy dla dzieci oraz tapety i naklejki na ścianę. W Westwing wiemy, że w aranżacji pokoju liczy się każdy detal. Dzięki naszym produktom z łatwością urządzisz kolorowy i przytulny pokój dzięciecy, który będzie idealnym miejscem do zabawy i wypoczynku. Nie czekaj! Już dziś zarejestruj się na naszej stronie i zobacz naszą ofertę mebli dla dzieci.

Jak kupować w Westwing?

Nowe dywany dla dzieci? Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim? A może akcesoria dla niemowlaka? Westwing to idealne miejsce na zakupy w sieci. Aby skorzystać z naszej oferty, wystarczy tylko zarejestrować się na naszej stronie. Wypełnij zamieszczony w górnej części strony formularz rejestracyjny i czekaj na powiadomienia o aktualnych kampaniach! W każdej z nich znajdziesz wyjątkowe produkty wybrane specjalnie przez nasz zespół stylistów, na czele z Delią Fischer, współzałożycielką Westwing, a wcześniej wieloletnią dziennikarką magazynu “Elle” i “Elle Decoration”. Urządzaj mieszkanie bez wychodzenia z domu! Dołącz do nas i pokochaj zakupy online!