Dywan pomarańczowy

Dywan pomarańczowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dywan pomarańczowy-poradnik Westwing

Pomarańczowy to najcieplejszy z ciepłych kolorów – jako połączenie czerwonego i żółtego posiada w sobie dwoistą moc. Ma w sobie energię i wolę działania jak czerwień oraz radość i komunikatywność jak żółcień.  Pomarańczowy to barwa dobrej dynamicznej aury, porozumienia i dobrej zabawy.  Specjaliści od chromoterapii, starożytnej sztuki leczenia kolorami uważają, że pomarańcz stymuluje emocje, pobudza ludzi do myślenia i mówienia. Niektórzy styliści i dekoratorzy twierdzą, że kolor pomarańczowy szczególnie przyciąga uwagę i jest wymarzony dla osób odważnych, kochających stylistyczną ekstrawagancję.

Dywan pomarańczowy i inne dodatki

Pomarańczowy w połączeniu z czerwonym i żółtym daje niesamowitą, gorącą mieszankę. Wszystko to przecież kolory ognia. W zestawieniu z niebieskim da idealny, równoważący się kontrast. Z seledynem lub innym odcieniem jasnej zieleni i dodatkiem wychłodzonej żółcieni, pomarańcz stworzy połączenie roztaczające aurę egzotycznych krajów.

Pomaranczowy dywan prostokątny

W sąsiedztwie karminu i fioletu przetykanych błękitem dywan pomarańczowy dobrze sprawdzi się w egzotycznych aranżacjach. Pomarańczowy to idealny kolor do podkreślenia wyjątkowego charakteru wnętrza.

Dywan pomarańczowy w monochromatycznej aranżacji

Punktem wyjścia do aranżacji pomieszczenia może być jeden wybrany kolor, na przykład pomarańczowy. W takim wypadku rezygnuje się ze stosowania bogatej gamy kolorystycznej – ściany, podłoga, meble i dodatki utrzymane są w modulacjach jednego wybranego koloru.

Dywan pomarańczowy w sypialni

Piękno monochromatycznego wnętrza wynika z umiejętnego stosowania odcieni i stopnia nasycenia barw. Morelowe ściany, podłoga z jasnego drewna w miodowym odcieniu, ciemne kanapy i dywan pomarańczowy stworzą efektowne i udane połączenie. Aranżację warto uzupełnić o wpadające w czerwień poduszki i kapy.

Dywan pomarańczowy jako barwny kontrapunkt

Wśród grafitowych, stalowych, szarych lub niebieskich, chłodnych mebli, na ciemnej podłodze, dywan pomarańczowy będzie sprawiał wrażenie radosnej plamy światła. Doskonale skomunikuje się z innymi pomarańczowymi dodatkami, takimi jak lampy, kinkiety, rolety lub akcesoria tekstylne. Trzeba jedynie zadbać, by wybrane dodatki stanowiły spójną całość pod względem kolorystycznym, jak i stylistycznym. Krótko przystrzyżony dywan wprowadzi ducha elegancji, długowłosy shaggy – nastrój swobody i lekkiej nonszalancji.

Okrągły dywan pomarańczowy z filcu
Pomarańczowy dywan na niebieskiej podłodze, w pokoju pełnym pomalowanych na czerwono i żółto drewnianych sprzętów kojarzy się z podróżą do Meksyku. Natomiast ten sam pomarańczowy dywan leżący pod szmaragdowo- błękitnym, wykładanym kafelkami stolikiem, zaprzyjaźniony z czerwonymi poduchami, przeciągniętymi złota nitką, stanie się prawdziwym latającym dywanem z krainy opowieści tysiąca i jednej nocy.

 

Zdjęcia: Westwing / Living4media