Dywan różowy

Dywan różowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dywan różowy-poradnik Westwing

„La vie en rose” - śpiewała Edith Piaf. Różowy kolor często kojarzy się z delikatną kobiecością, romantyczną miłością i czułością. Pastelowy róż jest podobno kolorem kojącym i uspakajającym nie mniej niż zielony i niebieski. Nasycony i ostry róż jest zaś kolorem bogactwa i przepychu. Dzięki różnorodnym odmianom kolor ten ma zaskakująco wiele zastosowań w aranżacji wnętrz. Różowy dywan to doskonały sposób na przełamanie monochromatycznej konwencji.

dywan różowy w jodełkę

Dywan różowy

Różowy, błękitny lub biały dywan w pokoju dziecięcym to wybór dość powszechny. Różową wykładzinę w sypialni też przyjmuje się ze spokojem. Natomiast elegancki różowy dywan w salonie będzie wydarzeniem, szczególnie, jeśli rozwinie się u stóp mebli powściągliwych, surowych w wyrazie – czarnych, ciemnobrązowych lub stalowych.

Długowłosy różowy dywan przed szarą kanapą nada wnętrzu nowoczesny charakter. Różowy dywan wśród szarych mebli w amerykańskim stylu poczuje się jak ryba w wodzie. Również w przestrzeni udekorowanej dodatkami w odcieniach czerwieni i błękitu — ciemnoróżowy, wpadający w fiolet dywan będzie prezentował się wprost zjawiskowo.

dywan różowy do salonu

Różowy dywan w pokoju nastolatki

Sposób urządzenia domu powinien pasować do charakteru mieszkających w nim osób. W pokoju wrażliwej nastolatki różowy pastelowy dywan stworzy odpowiednio romantyczny nastrój. Zaś dla słodkiej pin up girl idealny będzie kudłaty mocno różowy dywan typu shaggy. Popartowe plakaty i tematyczne bibeloty w amerykańskim stylu dopełnią całości.

W obydwu przypadkach różowy dywan będzie świetnym dodatkiem do jasnych, pastelowych lub białych mebli. W pokoju nastolatki różowy zaprasza do gry w kolory. Dlatego nie zdziwi róż jako dodatek do delikatnych fioletów, nostalgicznych błękitów czy gołębich szarości. Różowy dywan sprawdzi się też znakomicie w rockowym, ciemnym wnętrzu.

dywan różowy pastelowy

Różowe dywany rodem ze Wschodu

Ciemnoróżowy wełniany ręcznie tkany dywan, ozdobne tkaniny i wschodnie dodatki uczynią z salonu miejsce egzotyczne i wytworne. Wykorzystanie nasyconego różu w nowoczesnych wnętrzach daje znakomite efekty, które docenią szczególnie entuzjaści stylu etno – stylizacje takie przywodzą bowiem na myśl czar Orientu.