Dywan do sypialni

Dywan do sypialni

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dywan do sypialni-poradnik Westwing

Mimo olbrzymiego wyboru materiałów i technologii, z których wykonywane są podłogi oraz fenomenalnego rozwoju podłogowego wzornictwa, dywany nie tracą na popularności. Nic dziwnego. Dywany komponują się z aranżacjami tradycyjnymi, a także nowoczesnymi. Pasują do wnętrz bogato wyposażonych, jak i tych utrzymanych w konwencji minimalistycznej, ascetycznej. Czy też wnętrze urządzone jest w stylu art deco, rustykalnym, prowansalskim, toskańskim, skandynawskim, industrialnym, czy jakimkolwiek innym, w każdym przypadku da się dobrać stylistycznie odpowiadający dywan.

Kiedy dzwoni natarczywy budzik, sen się ulatnia, a wyjście z ciepłej pościeli staje się nieuniknione, można gwałtownym ruchem odrzucić kołdrę i zerwać się na równe nogi. Można też powolutku wysunąć stopę i ostrożnie opuścić ją na podłogę. Tak czy siak, należy znaleźć grunt pod nogami i pewnie stąpając rozpocząć nowy dzień. Pierwszy kontakt z podłogą może być przemiłym momentem dnia, jeśli zamiast twardej i zimnej powierzchni stopa dotknie miękkiego, puszystego i przyjemnego w dotyku dywanu.

gruby dywan do sypialni

Dywan do sypialni

Dywan do sypialni jest wyjątkowo uniwersalnym dodatkiem. Miękki dywan przy łóżku w sypialni nada jej przytulny charakter i będzie ciepłym akcentem tego wnętrza. Powiedzenie, że dywan „ociepli wnętrze” ma tu również dosłowne znaczenie.

Otóż dywany co do zasady pełnią funkcje izolacyjne. To one sprawiają, że, jak to wyraża inne powiedzenie, „nie ciągnie od podłogi”. Mimo trendów sugerujących oszczędność w aranżacji wnętrz, surowość i gładkość chłodnych powierzchni, sypialnia pozostaje miejscem, w którym puszysty, ciepły dywan jest wciąż pożądany.

dywan do sypialni dziecka

Dywan do sypialni w stylu shaggy

Dywan do sypialni shaggy to będący od kilku sezonów bestsellerem dywan–kudłacz lub dywan–włochacz. Swoją nazwę zawdzięcza szczególnie długim i bardzo grubym, sięgającym 5 cm włóknom oraz specjalnej technice splotu, która chroni dywan przed udeptywaniem. Zastosowane materiał i technologia sprawiają, że dywan shaggy jest niezwykle miękki i puszysty. Cechy te sprawiają, że dywan shaggy to wprost wymarzony dywan do sypialni.

Uniwersalność dywanu shaggy sprawia, że jego miejscem jest nie tylko sypialnia. Ze względu na to, że jest sprężysty i przemiły w dotyku wprost idealnie nadaje się do pokoju dziecięcego. Coraz powszechniej projektanci proponują go również jako łamiący stereotypy dodatek do salonu czy gabinetu.

kolorowy dywan do sypialni

Dywan do sypialni w stylu rustykalnym lub skandynawskim

Chodniki i dywaniki do sypialni są wyznacznikiem stylu nawiązującego do skandynawskiej lub rustykalnej estetyki. Znakomicie wypełniają małe przestrzenie, zdobią i chronią wybrane miejsca na podłodze. Są znakomitym rozwiązaniem również tam, gdzie pojawia się konieczność zamaskowania jakiejś niedoskonałości podłogi: plamy, zadrapania, odbarwienia.