Dywan w paski

Dywan w paski

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dywan w paski-poradnik Westwing

Dywan to jeden z najbardziej popularnych elementów dekoracji wnętrz. Znany jest już od tysięcy lat. Zmieniła się tylko jego funkcja oraz stylistyka. Niegdyś dywan służył tylko do ogrzania nóg oraz zatrzymania ciepła wewnątrz domu. Współczesne dywany to przede wszystkim elementy dekoracyjne, stwarzające we wnętrzach wyjątkową atmosferę oraz sprawiające, że stają się one przytulne i pełne ciepła.

Wybór dywanów, zarówno jeśli chodzi o kolory i wzory, jak i materiały oraz technikę wykonania, jest bardzo szeroki. Tym razem proponujemy jednak design klasyczny i znany od wielu lat – dywan w paski. Pomimo swojej długiej historii, motyw pasów jest nadal popularny, występuje w wielu odmianach i sprawdza się w różnych rodzajach pomieszczeń, poczynając od przedpokoi, poprzez salony, aż po pokoje dziecięce. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Jak można wykorzystać motyw pasów?

dywan w paski do pokoju

Paski dla dziecka

Dywan w paski dobrze sprawdzi się w pokoju dziecka. To właśnie tam pełne kolorów produkty odnajdują się najlepiej. W królestwie malucha bardzo dobrze prezentować się będą dywany stworzone na zasadzie tęczy, czyli z wielobarwnych pasów. Tego typu dywan budzi optymistyczne skojarzenia i tworzy w pokoju dziecięcym pozytywną, radosną atmosferę.

dywan w paski dla dzieci

Pasy salonowe

Dywan w paski sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecka, ale również w salonie, pod warunkiem, że jego kolor będzie dopasowany do wystroju całego pomieszczenia. Klasycznym, a jednocześnie wyglądającym bardzo nowocześnie połączeniem, pasującym do wnętrz minimalistycznych, jest zebra, czyli paski czarno-białe. Tego typu dywan szczególnie dobrze wygląda w otoczeniu monochromatycznych ścian. Można wtedy z jego pomocą ożywić nieco zbyt spokojne pomieszczenie i wprowadzić do niego odrobinę życia. Innym pomysłem jest dywan, którego główny wzór stanowią paski pochodzące z jednej gamy kolorystycznej, przełamane kontrastowym akcentem, nawiązującym do koloru dodatków w salonie. Tego typu połączenie kolorów jest bardzo odświeżające i pomaga zachować harmonię we wnętrzu. Kolejnym pomysłem jest wykorzystanie pasiastego dywanu, którego kolory nawiązują do różnych barw dodatków w pomieszczeniu. Taki dywan stanowi kolorystyczną „klamrę”, spinającą wystrój salonu.

dywan w paski do salonu

Czas na pas!

Godne uwagi są również dywany w paski, wykonane w technice patchwork. Polega ona na zszywaniu ze sobą skrawków materiałów, które w tym wypadku będą miały formę pasów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poeksperymentować i stworzyć coś, co zadziwi gości. To rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które poszukują nieschematycznych pomysłów. Można również poeksperymentować z rozmiarami (nawet wielkimi dywanami o wymiarach 300×400 cm) oraz nietypowymi połączeniami kolorów. Zachęcamy do poszukiwania pasiastych inspiracji!