Dywan z długim włosiem

Dywan z długim włosiem

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dywan z długim włosiem-poradnik Westwing

Dywan to standardowy element wystroju prawie każdego domu. Tradycja zdobienia domów wzorzystymi tkaninami sięga przełomu II i III tysiąclecia p.n.e. Z początku funkcja dywanu była czysto ochronna i polegała na zatrzymywaniu ciepła w pomieszczeniu. Współcześnie zwraca się coraz częściej uwagę na estetyczne zalety dywanów i dobiera się je starannie do posiadanych mebli oraz dopasowuje pod kątem preferowanego stylu.

Na rynku istnieje wiele wzorów i pomysłów na dywany, ale dywany z długim włosiem typu shaggy nie wychodzą z mody już od wielu sezonów.

dywan z długim włosiem czarno-biały

Wymarzony dywan z długim włosiem

Dywan z długim włosiem pozwala stworzyć w mieszkaniu przytulną atmosferę. Jego miękkość oraz miła w dotyku faktura sprawiają, że gdziekolwiek znajdzie się shaggy, tam robi się domowo i przyjemnie. Dywany z długim włosiem najczęściej wykonywane są z poliestru ze względu na jego niską cenę oraz dużą odporność na uszkodzenia.

Zaletą dywanu shaggy jest grube i gęste runo, dzięki czemu pod stopami jest miękko i wygodnie. Jest także bardzo ciepły, co powinno spodobać się wszystkim zmarzlakom. Techniki tkania dywanów z długim włosiem ograniczają możliwość wypadania pojedynczych włókien. Przędza, z której powstaje dywan z długim włosiem, jest bardzo sprężysta, dywan typu shaggy może więc być tak samo intensywnie eksploatowany jak zwykłe dywany i chodniki.

dywan z długim włosiem do salonu

Dywan z długim włosiem w salonie i sypialni

Dywany z długim włosiem pasują do każdego pomieszczenia użytkowego, ale szczególnie efektownie prezentują się w salonie urządzonym w nowoczesnym stylu. Ich swojski i przytulny wygląd sprawia, że nawet urządzone minimalistycznie pomieszczenie zachęca do wypoczynku. Wyrazista faktura dywanu shaggy będzie się pięknie komponować ze szklanymi i metalowymi elementami wystroju.

Dywan z długim włosiem świetnie sprawdzi się również w sypialni. Ponieważ jest ciepły i miękki, przyjemnie będzie się po nim stąpało bosymi stopami. W zestawieniu z narzutą i zasłonami dywan pozwoli stworzyć w pokoju atmosferę wyciszenia i relaksu.

dywan z długim włosiem do sypialni

Dywan z długim włosiem w różnych kolorach

Dywany z długim włosiem to ciekawy pomysł na oryginalne i praktyczne udekorowanie pomieszczenia. Puszyste włosie sprawia, że nawet surowe wnętrze nabiera przytulnego charakteru. Kto nie boi się eksperymentować z kształtami i fakturami, powinien pomyśleć o wykorzystaniu tego dodatku w aranżacji przestrzeni.