Dywan zielony

Dywan zielony

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Dywan zielony-poradnik Westwing

Kolor zielony symbolizuje nadzieję, ale także spokój i harmonię. Występuje w wielu odcieniach i jest chętnie wykorzystywany przez dekoratorów wnętrz. Dobrym pomysłem jest pomalowanie mieszkania na delikatny odcień zieleni lub nabycie dodatków w tym kolorze. Szczególną zaletą zieleni jest to, że pasuje do wielu innych barw. Dzięki temu może stanowić estetyczne dopełnienie wnętrz urządzonych w różnych stylach.

Zielony kolor, ze względu na skojarzenia z naturą, dobrze się sprawdza na dużych powierzchniach. Warto pomalować więc ściany na jeden z odcieni zieleni lub zakupić zielony dywan. Uniwersalność tego koloru sprawia, że zielone dywany, chodniki lub dywaniki nadają się do każdego typu pomieszczeń. Są one także dostępne w różnych rozmiarach.

Zielone wnętrze dla dziecka

Pokój dziecięcy to miejsce, którego projektowaniu trzeba poświęcić dużo uwagi. Przede wszystkim musi być bezpieczny. Dobry dywan dla dziecka musi być antypoślizgowy. W razie upadku powinien zaś zapewniać jak najlepszą amortyzację. Musi być również antyalergiczny i łatwy do utrzymania w czystości. Ponieważ własny pokoik jest dla dzieci krainą przygód, to dziecięce królestwo powinno być urządzone ciekawie i atrakcyjnie. Ważne jest, aby dodatki stymulowały wyobraźnię malucha lub wpływały na jego nastrój. Jasne i radosne odcienie zielonego będą tworzyć przyjazną dziecku atmosferę. Zielone elementy wystroju szczególnie atrakcyjnie będą prezentować się w zestawieniu z meblami białymi lub w kolorze jasnego drewna. Takie zestawienie budzi skojarzenia z naturą i z lasem.

Dywan zielony w salonie i sypialni

Zielony dywan sprawdzi się też w pokoju dziennym. Domownicy spędzają tu najwięcej czasu i warto, aby jego wystrój sprzyjał wypoczynkowi. Dobrym pomysłem może być dywan typu shaggy – w kolorze jasnozielonym, albo ciemniejszym i bardziej intensywnym, przypominającym barwę trawy. Taki dywan pozwoli stworzyć w salonie wiosenną, radosną atmosferę. W połączeniu ze stonowanymi kolorami ścian oraz brązową podłogą powstanie miejsce, w którym łatwo się odprężyć i zapomnieć o codziennych problemach. Indywidualny charakter sypialni podkreślą zaś zielone dywaniki i dodatki w delikatnych kolorach. W połączeniu z pastelowymi ścianami wykreują one w sypialni atmosferę sprzyjającą relaksowi. Szczególnie polecamy zielone dywany typu shaggy, które dzięki swojemu długiemu, miękkiemu włosiu zapewniają komfort Wprowadzenie do pomieszczenia zielonego koloru – choćby w postaci małego dywanika – pozytywnie wpłynie na samopoczucie domowników.