Etażerka

Etażerka

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Etażerka-poradnik Westwing

Każdy, kto lubi odwiedziny gości dba o to, żeby w domu znalazły się odpowiednie akcesoria, które nadadzą tym spotkaniom specjalną oprawę. Dla tych, którzy lubią poczęstować gości domowymi wypiekami lub innymi smakołykami, idealnym dodatkiem okaże się etażerka. Można powiedzieć, że etażerka to inaczej piętrowa patera. Jest nie tylko efektownym, ale też bardzo praktycznym dodatkiem — dzięki kilku poziomom można na niej zmieścić więcej produktów, równocześnie nie zajmując dużo miejsca na stole. Doceni się to szczególnie w czasie świąt lub rodzinnych spotkań, kiedy stoły uginają się od najróżniejszych półmisków, dzbanków i pater.

Etażerka — jaką wybrać?

Decydując się na etażerkę porcelanową ze stalową nóżką stawia się na klasykę. Porcelana jest łatwa w czyszczeniu i będzie dobrze się prezentować na każdym stole. Do wyboru są etażerki z gładkiej porcelany, rzeźbione, lub ręcznie malowane.

Miłośnikom prostej elegancji przypadną do gustu delikatne etażerki z przezroczystego szkła. Warto wybrać taką, której powierzchnia będzie odporna na zarysowania.

Stylowym dodatkiem na każdy stół będzie też etażerka ze srebra. Nawet niedbale ułożone na niej owoce będę wyglądały jakby trafiły na stół z barokowych obrazów. Decydując się na zakup takiej etażerki należy pamiętać o jej polerowaniu i czyszczeniu odpowiednim płynem do srebra.

Etażerka to również atrakcyjny dodatek na każde przyjęcie dla dzieci. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo, można wyłożyć ulubione babeczki lub cukierki najmłodszych na etażerce wykonanej z lekkiego kolorowego plastiku.

Etażerka – stylowy dodatek

Tak jak białe meble, biała porcelanowa etażerka zawsze będzie stanowiła ponadczasowy i elegancki dodatek do każdego domu. Będzie wyjątkowym dodatkiem na stół we wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim. Można podać w niej domowe ciasteczka i postawić ją na stole udekorowanym niebieskim obrusem, w towarzystwie białej lub pastelowej zastawy.

Postarzana srebrna etażerka sprawdzi się idealnie we wnętrzu w stylu prowansalskim. Niezależnie od tego, czy podaje się na niej owoce czy domowe wypieki, warto ozdobić całość suszonymi gałązkami lawendy. Taka etażerka ustawiona na stole w ogrodzie przykrytym lnianym obrusem będzie wyglądać romantycznie i ponadczasowo.

Etażerka – nie tylko na smakołyki!

Etażerki nie muszą służyć jedynie jako efektowne patery do podawania wybranych łakoci. Przy odrobinie inwencji, może też stać się dekoracją. Przez swoją wielopoziomową formę etażerka może kojarzyć się ze świąteczną choinką. W czasie świąt można wyłożyć na nią kolorowe bombki i postawić „drzewko” pośrodku świątecznego stołu. Etażerka może też zamienić się w miniaturowy ogród. Wystarczy ustawić na niej rośliny w niewielkich doniczkach takie jak kaktusy lub sukulenty, które będą doskonale pasować do wnętrza w stylu minimalistycznym.