Feng shui w sypialni

Feng shui w sypialni

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Feng shui w sypialni-poradnik Westwing

Feng shui w sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu, relaksując się i przygotowując na nadchodzące w kolejnym dniu wyzwania. Powinna być miejscem stwarzającym idealne warunki do wypoczynku. Sen zajmuje przecież większą część naszego życia. Urządzając sypialnię warto skorzystać z zaleceń feng shui — liczącej ponad tysiąc lat sztuki aranżacji wnętrz.

Życie w zgodzie z naturą wpływa korzystnie na zdrowie i dobre samopoczucie. Filozofia feng shui umożliwi urządzenie idealnej sypialni, która napełni domowników pozytywną energią i poprawi jakość ich wypoczynku.

Feng shui w sypialni: kolory

Sypialnia powinna sprzyjać wyciszeniu i relaksowi. Dużą rolę odgrywają tu odpowiednie kolory. Najczęściej zaleca się wybranie uspokajających barw, takich jak zielony lub niebieski. Osoby, którym zależy na stworzeniu intymnej atmosfery, mogą pomalować ściany na czerwono. Najlepszym wyborem będzie ciemna czerwień, która dodaje energii, a jednocześnie nie działa zbyt rozpraszająco.

Feng shui w sypialni: ustawienie łóżka

Zgodnie z filozofią feng shui łóżko powinno być ustawione przy ścianie. Zapewnia to poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Umieszczenie mebla przy oknie może spowodować, że sen będzie zakłócała wpadająca do środka obca energia. Ważne również, aby łóżko było postawione jak najdalej od drzwi. Osoby, które śpią w pobliżu wejścia do pokoju są narażone na niespodzianki i nieprzewidziane przeszkody. Mebel należy również umieścić tak, aby nie stał bezpośrednio na wprost drzwi, lepiej, gdy znajdują się one na ukos od łóżka. Po przebudzeniu powinniśmy móc objąć wejście wzrokiem — dzięki temu zyskamy pełniejszą kontrolę nad życiem.

Feng shui w sypialni: aranżacja łóżka

W sypialni urządzonej zgodnie z zasadami feng shui najlepiej sprawdzi się łóżko o delikatnej linii, pozbawione ostrych kantów i metalowych dodatków. W przypadku łóżek małżeńskich warto unikać spania na oddzielnych materacach. Może to doprowadzić do kłótni i nieporozumień w związku. Aby umożliwić właściwy przepływ energii, przestrzeń pod łóżkiem musi pozostać pusta. Ważnym elementem jest też zagłówek, zapewniający poczucie bezpieczeństwa i przynoszący spokojny sen.

Feng shui w sypialni: dodatki

Dla zbudowania atmosfery pełnej harmonii i spokoju konieczne jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego oświetlenia. Idealnym wyborem są świece. Ich naturalne, ciepłe światło wycisza i pozwala się zrelaksować. Stosując sztuczne oświetlenie, warto zdecydować się na lampy o delikatnych, mlecznych kloszach i przytłumiające światło abażury. Znajdujące się w pomieszczeniu świeczniki, szafki nocne i rośliny powinny być rozmieszczone symetrycznie po obu stronach łóżka. Naprzeciwko wezgłowia można zawiesić duże, ozdobne lustro, które rozbudzi namiętność i wpłynie pozytywnie na życie erotyczne. Na noc zaleca się jednak zasłonięcie go kawałkiem tkaniny, aby nie zakłócało snu.

Feng shui w sypialni: czego unikać

Negatywną energię tworzą przede wszystkim różnego rodzaju urządzenia elektroniczne. Sypialnia nie jest dobrym miejscem na telewizory, komputery i telefony komórkowe. Jeżeli naprawdę nie można ich przestawić, na czas snu powinny zostać zakryte. W miejscu przeznaczonym do spania nie powinno być też zbyt wielu roślin. Pobierają one znajdującą się w pomieszczeniu dobrą energię, która jest nam potrzebna do regeneracji. Zaleca się unikanie przedmiotów i ozdób związanych z żywiołem wody — na przykład tapety z motywem morskich fal lub obrazu przedstawiającego fontannę. Ich obecność może narazić domowników na straty finansowe.

Urządzenie sypialni w stylu feng shui nie wymaga wielkiego wysiłku. Dzięki zastosowaniu się do kilku prostych wskazówek z łatwością zaaranżujemy przytulne wnętrze, pełne pozytywnej energii. Warto sprawdzić, jakie będą efekty!