Figurki zwierząt

Figurki zwierząt

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Figurki zwierząt-poradnik Westwing

Dla wielu osób zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi. Dodatek w kształcie ulubionego zwierzątka nie tylko uatrakcyjni pokój, ale również zaakcentuje upodobania właściciela. Podczas doboru figurki do wnętrza należy brać pod uwagę materiał, z którego jest zrobiona. Podpowiadamy, jakie figurki zwierząt wybrać!

Figurki zwierząt to wspaniały prezent dla malucha. Przedmiot ten może posłużyć mu jednocześnie do zabawy i nauki. Ponadto akcesoria tego rodzaju mogą być funkcjonalnym gadżetem, ponieważ produkuje się je również w formie wazonu lub donicy. Figurki zwierząt mogą stanowić ciekawą dekorację pokoju, jak i zabawkę dla dzieci!

Figurki zwierząt – rodzaje

Figurki zwierząt są niezwykle popularne. Zazwyczaj różnią się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane.

  • Gips – sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu prowansalskim oraz tych, które posiadają nutę shabby. Łatwo można je oczyścić z kurzu. Jako ozdoba pomieszczenia, najlepiej prezentują się w białym kolorze.
  • Porcelana – wykonuje się z niej eleganckie figurki zwierząt, które mogą służyć jako solniczka lub pieprzniczka. Znajdą swoje zastosowanie w każdej kuchni. Wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Należy się z nimi delikatnie obchodzić, aby cieszyć się z ich posiadania przez długi czas.
  • Modelina – będą pasować do pokoju dziecięcego, ponieważ zazwyczaj są kolorowe i posiadają wesoły wygląd. Ponadto dzieci mogą je wykonać własnoręcznie.
  • Guma – również sprawdzą się w pokoju dziecka, ponieważ są bezpieczne dla użytkownika. Najczęściej tego typu figurki służą do zabawy i nauki. Są lekkie, miękkie i odporne na uszkodzenia. Zabawa gumowymi figurkami zajmie malucha na wiele godzin.
  • Drewniane – jako ozdoba, będą pasować do folkowych wnętrz. Często są robione ręcznie, dlatego posiadają wyższą cenę.

Ozdoba wnętrza

Figurki zwierząt są ciekawym elementem aranżacyjnym, który świetnie sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, między innymi pokoju dziecięcym. Można ustawić je na regale, półce lub szafce nocnej. Istnieją całe kolekcje figurek w kształcie zwierząt. W pokoju malucha świetnie wyglądają, jeśli są ustawione w jednym miejscu, dzięki czemu cała kolekcja jest wyeksponowana. Akcesoria te powinny być inaczej prezentowane w salonie, ponieważ tam lepiej wyglądać będą w pojedynkę. Najlepiej dopasować je do pomieszczenia w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane.

Figurki zwierząt dla dzieci

Figurki zwierząt to wspaniały prezent dla dziecka. W sklepach nabyć można całe kolekcje tych przedmiotów, na przykład w kształcie dinozaurów, zwierząt domowych oraz tych, które przebywają zazwyczaj na farmach. To zabawki, które służą jednocześnie do nauki. Są bezpieczne dla malucha, ponieważ wykonuje się je z miękkiej gumy. Edukacyjne gry planszowe także często posiadają pionki z motywem zwierząt. Dzięki temu, dziecko poznaje zwyczaje stworzeń i środowisko, w którym żyją. Ponadto mogą być pierwszymi przedmiotami, które dziecko będzie kolekcjonować.