Fioletowy obrus

Fioletowy obrus

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Fioletowy obrus-poradnik Westwing

Kolor fioletowy to kolor magii, mistyki, zagadek oraz inspiracji. Symbolizuje duchowość, skromność, godność. Niegdyś był symbolem władzy i luksusu. Dziś otaczają się nim osoby niebanalne, którym zależy na zajrzeniu w głąb siebie i na samopoznaniu. Fiolet jest idealną barwą dla artystów oraz wszystkich miłośników wnętrz prowansalskich. Skomponowany z bielą i szarością tworzy niebanalne, tajemnicze połączenie…Jeśli lubisz kolor fioletowy, ale boisz się, że wypełnione nim wnętrze będzie miało zbyt zdecydowany charakter, wybierz fioletowy obrus. Ułożony na stole fioletowy kawałek tkaniny sprawi, że każda biesiada, każda kolacja w rodzinnym gronie, a nawet każda herbatka z przyjaciółkami zyska wyjątkową oprawę. Westwing podpowiada, na co zwrócić uwagę wybierając fioletowy obrus.

Fioletowy obrus: piękny kolor, piękna tkanina

W zależności od charakteru wnętrza i stylu stołu oraz krzeseł, powinniśmy wybrać inny rodzaj obrusu. W pomieszczeniach w stylu prowansalskim najlepiej sprawdzą się fioletowe obrusy z aplikacjami lub ozdobione haftem. Wnętrza glamour to idealne miejsca do prezentacji fioletowych obrusów w stylu adamaszków, a country chic i pomieszczenia rustykalne polubią koronki i wysokiej jakości bawełnę. Poniżej krótki przegląd najczęściej dostępnych materiałów:

  • Obrusy bawełniane: są wytrzymałe i ładnie się prezentują. Pasują do wnętrz we wszystkich stylach, ale trzeba uważać, by nie plamiły się zbyt szybko, ponieważ dość trudno usuwa się plamy z obrusów bawełnianych.
  • Obrusy plamoodporne wykonane są najczęściej z poliestru, choć spotyka się także artykuły wykonane są z mieszanek bawełny, poliestru, lnu, akrylu, jedwabiu. Obrusy pokryte są teflonową warstwą ochronną, która nie pozwala, by brud przeniknął do włókien tkaniny. Usuwanie zabrudzeń z takiej tkaniny jest proste: suche plamy należy zeszczotkować, a rozlaną ciecz wytrzeć szmatką.
  • Obrusy z wiskozy są miękkie, lekkie, szybko się piorą i szybko schną. Jeśli obrus z wiskozy rozwiesimy równo po praniu, nie będziemy musieli go prać.
  • Obrusy koronkowe lekko prześwitują, dlatego fioletowy obrus z koronki najlepiej sprawdzi się na stole białym lub z jasnego drewna.
  • Biały obrus lniany zwykle kojarzy się z wyjątkowymi okazjami, jak na przykład Boże Narodzenie. My radzimy jednak, by nieco zerwać z tradycją i najważniejsze wieczerze uczcić fioletem kojarzącym się z arystokracją i luksusem.

fioletowy obrus 1

Dodatki do fioletowego obrusu

Na fioletowym wzorzystym obrusie doskonale zaprezentują się gładkie serwety i bieżniki. Można także zdecydować się na ciekawy efekt wizualny i, na przykład, na jasnym fioletowym obrusie w ciemne kropki ułożyć ciemne fioletowe bieżniki w jasne kropki. Fioletowy obrus będzie dobrze prezentował się w towarzystwie białych, różowych lub szarych serwetek. Na stole przykrytym fioletowym obrusem można postawić subtelny wazon z lawendą lub doniczkowy hiacynt. Fiolet będzie także pięknie kontrastował ze srebrną zastawą stołową.

Polecamy fioletowe obrusy wszystkim, którzy lubią niebanalne kolory! Warto wprowadzić do domu odrobinę magii!