Flakon na perfumy

Flakon na perfumy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Flakon na perfumy-poradnik Westwing

Projektanci tworzą coraz bardziej oryginalne flakony perfum, ponieważ one jako pierwsze zwracają uwagę klienta. Często flakon nawiązuje swoim kształtem do tego, z czego zrobiony jest zapach, na przykład perfumy o kwiatowej woni posiadają buteleczkę w kształcie stokrotki. Flakon na perfumy jest wciąż jednym z najważniejszych kryteriów wyboru. Ważne, aby był nietuzinkowy, oryginalny, ale jednocześnie łatwy w użyciu, ponieważ perfumy to produkt, z którego korzysta się codziennie. Ponadto często eksponuje się je na łazienkowych półkach. Podpowiadamy, jaki flakon na perfumy będzie najbardziej funkcjonalny!

Funkcjonalny flakon na perfumy

Przed wyborem flakonu na perfumy należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Ważne, aby flakon był poręczny, łatwy i szybki w użyciu, a nie jedynie efektowny. Najlepiej, jeśli można aplikować perfumy za pomocą jednej ręki. Kolejną rzeczą jest jakość atomizera. Powinien on być odpowiednio umocowany do butli, aby można było dozować z niego właściwą ilość perfum. To samo dotyczy nasadki i korka na perfumach. To sprawia, że można zaoszczędzić nieco czasu spędzonego każdego ranka w łazience.

Flakon na perfumy z atomizerem

Flakon na perfumy z atomizerem stanowi ozdobny element łazienki. Atomizer posiada wiele zalet — ułatwia aplikację oraz sprawia, że z buteleczki ulatuje mniejsza ilość perfum niż w przypadku butelki otwartej. Ponadto szczelnie zamyka flakon, co ma związek z dłuższym okresem przydatności perfum do użycia. Nie można zapomnieć o ich nietuzinkowym wyglądzie, który może zachwyci miłośników designu. Flakon na perfumy z atomizerem będzie atrakcyjnie wyglądał zarówno w łazience urządzonej w klasycznym stylu, jak i nowoczesnej. Atomizer może występować w wielu kolorach — białym, czarnym, beżowym i tak dalej. Można go odpowiednio wyeksponować, dzięki ustawieniu perfum przy dekoracyjnym łazienkowym lustrze.

Zamknięcie flakonów

Bardzo ważnym elementem jest zamknięcie flakonów. Kosmetyki powinny być szczelnie opakowane, aby mogły posłużyć przez długi czas. Najczęściej perfumy są wyposażone w wygodny, niewielki atomizer w korku, który dozuje ilość perfum. Zazwyczaj jest przyklejony do szklanej butelki i nie jest możliwe jego usunięcie. Zabezpiecza perfumy przed parowaniem, dzięki temu na długo zachowuje się ich zapach. Innym modelem flakonów są te o typie „splash”. To perfumy, które wylewa się na dłoń. Najczęściej produkuje się w ten sposób wody po goleniu i perfumy dla mężczyzn. Ich zamknięcie stanowi zakręcany korek. To jeden z najstarszych modeli perfum. Często wyglądają efektownie, choć nie zapewniają tak długiej trwałości zapachu jak modele z atomizerem. Nie jest to model dla zapominalskich, ponieważ po każdym użyciu trzeba pamiętać o dokładnym dokręceniu butelki.